GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI NASIL YAPILIR


Göz çevresi bakımında, sadece botoks yaptırmak bununla birlikte krem sürmek yetmiyor. Aşağıda vereceğimiz bakım tarifini de uyguladığınızda göz çevreniz istediğiniz sonucu verecektir.

Maden suyuna 20 gr ebegümeci ekleyin ve iyice karıştırın. Bir pamuk yardımıyla gözlerinizin üzerine koyarak 15 dk gibi bir süre bekletin.

Cilt için en iyi nemlendirici maydanozdur; Çünkü maydanoz deriyi geriyor ve canlı tutuyor.1 bardak sıcak suya 1 tatlı kaşığı maydanozu ekleyin ve soğumasını bekleyin. Sonra göz çevrenize herhangi bir bakım kremi sürün. Hazırladığımız bu karışımı da göz kapaklarınızın üzerine koyun ve 15 dk bekletin.
Göz bakımındaki en büyük sorunlardan biride göz altı morluklarıdır. Bunun için pişmemiş yani çiğ olan patatesi alın rendeleyin ve göz altlarınıza tampon ederek bekletin. Bir başka bitkisel çözüm ise yeşil çaydır. Yeşil çay demleyin, demledikten sonra soğumaya bırakın ve bir pamuk yardımıyla göz altı çevresine yedirin. Aslında papatya ve lavanta çayı da göz altı morluklarına iyi gelmektedir. Demleyin ve göz altı morluklarının üzerine bir pamuk yardımıyla sürün.
Göz çevresinden yapılan makyajları günlük temizleyin. Bu temizlik sırasında hijyene önem verin. Uyku düzeniniz olmalı. Dengeli ve sağlıklı beslenmek göz ve göz çevresi için oldukça önemli bir kuraldır.

Çok kızaran gözlere demlenmiş çayı alın ve gözlerinizde 10 dk gibi kısa bir süre bekletin.

Göz altında şişik olan kişiler buz tedavisini uygulayabilirler. Buzu alıp kısa bir süre masaj yapmak yeterlidir.

Göz çevresi kırışıkları
1 kahve finacı soya yağı
1 kahve finacı badem yağı
½ kahve finacı avokado

Listede kilerini karıştırın ve parmaklarınızı kullanarak göz çevresine masajlayarak yedirin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder