KAVİTASYON NEDİR KAVİTASYONUN UYGULANDIĞI BÖLGELER
Kavitasyon nedir
kavitasyon nedir


KAVİTASYON NEDİR? Kavitasyon, Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklere dayanan bir yöntemdir. Bölgesel yağlanma ve selülitle ses dalgaları yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan bir yöntemdir. Kavitasyon uygulaması ile oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır. Kavitasyon denilen bu etki; yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek yağların yapısını bozar.

Kavitasyon nedir


Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır. Kavitasyon Uygulamasında İlk seansta yağlı alanın kalınlığına göre değişen 2-10 cm arasında bir incelme görülebilir. Kavitasyonda sonraki seanslar haftada 2 seans, daha sonra haftada 1 seans olarak devam edebilir. Kişinin durumuna göre seans sayısı belirlenir. Tedaviyi desteklemek için, yağsız diyet, bol su içilmesi önerilir.

Kavitasyon nedir
Ultrason teknolojisi son yıllarda kozmetik ve estetik amaçlı olarak geniş uygulama alanına sahip olmuş olan kavitasyon ve tüm dünyada kendini kanıtlamış güvenli bir teknolojidir. Kavitasyon yöntemide kullanılan ultra kavitasyon teknolojisi ile hücreler arası boşluklar doldurularak, fizyolojik yapısı iyileştirilmesine çalışılır, yağ hücreleri arasındaki bağların çözülmesine yardımcı olur ve yağ hücrelerinin çeperlerini zayıflatıp parçalayarak sonuca ulaşılmaya çalışılır.
Kavitasyon nedirUltra kavitasyon liposuctiondan hangi özellikleri ve avantajları nelerdir?Liposuction veya abdominoplasti yani karın germe denilen yöntemleri gerektiren durumlar dışında, ameliyatsız çözüm isteyen kişiler için teknolojiyle birlikte tıbbın varabileceği gerçek sonuçlar vaat eden, bilimsel bir alternatiftir. Ultra kavitasyon avantajları: Güvenlidir, ağrısızdır, cerrahi müdahale gerektirmez, selülit ve yağ parçalamada son derece etkilidir.


Sonuç alabilmek için ne kadar süre geçmeli? Özel bir diyet, spor takviyesi gerekmemekle beraber nasıl olsa böyle bir uygulama yaptırdım diye fazla yemek kaybedilen yağların yeniden oluşmasına neden olur. Yine de serbestleşen yağ asitlerini harcamak ve yenilerini depolamamak için ultra kavitasyon ile hipoosmolar lipotomi ertesi, yaşa ve bedene uygun bir beslenme ve hareket etmenin haricinde özel bir çaba gerekmez. İlk seanstan itibaren yağlı bölgede elle tutulur bir yumuşama ardından da sertleşip küçülme hissedilir. Gözle görülür sonuçlar ise 15. günden itibaren görülebilir.

Kaç seans uygulama gerekir? Kişinin rahatsız olduğu bölgenin büyüklüğü, yoğunluğuna göre değişebilmekle birlikte 10-15 gün aralıklarla 4-8 seans uygulama yapılabilir. Birlikte yapılması gereken yardımcı uygulamalara göre bu süreler kısalabilir. Kavitasyon ile gözle görülebilen iyi sonuçlar elde etmek için 6-10 seans uygulama yapılmaktadır. Her seans 40 dk sürmektedir. Kavitasyon seansları haftada 1 uygulanmaktadır.


Kavitasyon nedirDüşük frekanslı ultrason dalgaları Cihaz uygulaması bölgesel yağ birikimlerini azaltmak ve vücudu yeniden şekillendirmeyi içermektedir. Oluşturduğu ultrason dalgaları yağ hücre zarlarını parçalamakta ve açığa çıkan yağ da vücuttan atılmak üzere kan ve lenf yoluyla bölgeden uzaklaştırılmaktadır. Gözle görülebilen iyi sonuçlar elde etmek için 6-10 seans uygulama yapılmaktadır. Her seans 40 dk sürmektedir. Seanslar haftada 1 uygulanmaktadır.Kavitasyon Uygulanan Bölgeler

• Karın
• Bel çevresi
• Basen
• Kollar
• Bacaklar
• Ayak bilekleri
• Gıdı
• Sırt

Yapılmaması gereken durumlar

• Hamileler
• Yara izi üzerine,
• Keloid yarası geçirmiş olanlara,
• Kırılgan ciltlere ve
• Tümörü olan hastalara,
• Cilt hastalıkları olanlara,
• Yüksek ve düşük tansiyon, koroner kalp hastalığı, diyabet, kan koagülasyon disfonksiyon rahatsızlıkları olan kişiler.
• Amaçlanan uygulama bölgesinde yara veya dermatit bulunması
• Amaçlanan uygulama bölgesinde metal protez bulunması
• Akut veya kronik hastalıklar veya ciddi patolojik değişiklikler yaşamış kişilere yapılmaz.


Kavitasyon nedir
KAVİTASYON HANGİ AMAÇLA KULLANILIYOR? Kavitasyon kurtulmak istenilen, bel, karın, göbek, kol, kalça ve sırttaki çözülemeyen depo yağları parçalayıp, yerleşmiş bölgesel yağları öncelikle eritmek, selülitli bölgelerin görünümünü azaltmasına yardımcı olmak amacıyla kullanılan güçlü bir sistemdir. Kavitasyon makinensinin bir diğer özelliği de ayarı değiştirilerek güçlü ultrason dalgaları aynı zamanda Kavitasyon cilt sıkılaştırması için fayda sağlamaktadır.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder