SEKSTE DOĞRULAR VE YANLIŞLAR


Çok orgazm, az sperm demektir (DOĞRU)

Erkekler ne kadar çok orgazm yaşarlarsa, vücutları o kadar az sperm üretir. Örneğin bir gün önce orgazm yaşayan bir erkek bir çorba kaşığı kadar sıvı boşaltırken, birkaç saat önce orgazm olmuşsa daha az sıvı üretir.

Çikolata cinsel isteği artırır (DOĞRU)

Yapılan araştırmalar, her gün çikolata yiyen kadınların seks konusunda daha istekli olduklarını ve daha şiddetli orgazm yaşadıklarını söylüyor.

Ön sevişmeyi olabildiğince uzatmak gerekir (YANLIŞ)

Ön sevişme her ne kadar özellikle kadın açısından genital bölgenin gevşemesi ve kayganlaşması için gerekliyse de ayarını tutturamayıp bu süreyi fazla uzatmak, hem kadının hem de erkeğin orgazma ulaşma süresini uzatıp ve orgazm şiddetini düşürebilir.

Erkekler her 7 saniyede bir seks düşünür (YANLIŞ)

Bazıları daha insaflı davranıp, "Hayır, 58 saniyede bir" diyor. Bu sayılar her yerde uçuşuyor aslına bakarsanız. Ancak, erkeklerin sadece yüzde 23'ü sık sık seksi düşündüğünü, fantezi kurduğunu söylüyor.

Kadınlar sadece klitoryal orgazm yaşarlar (YANLIŞ)

Klitorisin uyarılması sekste çok önemli ve birleşme olmaksızın sadece klitorisin uyarılmasıyla da kadınlar orgazma ulaşabilirler. Ancak, klitoryal orgazmın yanı sıra vajinal orgazm da yaşayabilirler. Tabii bu, öğrenilmesi gereken ve defalarca ilişkiye girerek kazanılabilecek bir tecrübe.

Önemli olan boyu değil işlevi (DOĞRU)

Vajinanın alt 3'te 1'lik kısmı zengin bir sinir ağına sahipken, üst 3'te 2'lik kısımda sinir lifleri nispeten daha azdır. Bu nedenle alt kısım çok daha hassas ve penis en çok bu kısmı uyar

Kalp hastaları cinsel yaşamdan sakınmalı (YANLIŞ)

Bir araştırmaya göre, sabah yataktan kalktığımız an ile cinsel ilişki sırasında kalp krizi geçirme riski aynı.

Yaşlanınca cinselliğin kalitesi azalır (YANLIŞ)

Seks hayatı yaş ilerledikçe farklılaşsa da bu, eskisinden daha kötü olacağı anlamına gelmez. Yaşı ilerleyen kadınların cinsellik açısından kendilerine güvenleri artar ve cinsel birleşmeden daha fazla zevk alırlar. Üstelik hamile kalma riski olmadan özgürce sevişebilirler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder