3 BOYUTLU 3D TV LER TÜRKİYEDE GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Kanyon AVM önündeki Özgürlük Evi'nde düzenlenen "LG ile Özgürlüğün 3 Boyutu" etkinliği ile basına tanıtılan LG Infinia LX9500 Full LED Slim 3D LCD TV, dünyanın tek 400 Hz hızına sahip Full LED Slim 3D TV'si olma özelliği taşıyor.

LG'ye özel IOP(Integrated Optical Plate) panel teknolojisi ile geliştirilen ve her noktayı kaplayan arka LED aydınlatmaların yer aldığı tek teknoloji olan LG Full LED Slim 3D TV, 400 Hz hızı sayesinde pazardaki en gerçekçi ve en akıcı 3D görüntü deneyimini yaşatıyor.

Olağanüstü netliğe sahip 3D görüntü kalitesinin ardında TruMotion 400Hz teknolojisinin yanısıra, 10,000,000:1 dinamik kontrast oranı da yer alıyor. LG Full LED Slim 3D TV, tam anlamıyla izleyicilerini aksiyonun kalbine götürüyor.

LG'nin geliştirdiği ve televizyon dünyasındaki yaklaşımları tamamen değiştirecek yeni INFINIA Serisi'nin 3D özellikli öncü modeli, sadece 22.3mm olan ince gövdesi ve mükemmel 3D görüntülere izin veren 16mm süper dar çerçevesi ile dikkat çekiyor.

LG LX9500 Full LED Slim 3D TV ayrıca başka bir "ilk"e daha imza atıyor. Çoklu Resim Formatı'nı destekleyen ürün, kullanıcılara 3D içerikler yaratmalarına imkan tanıyor. Kullanıcılar 3D kameralarıyla çektikleri görüntüleri PC'de dönüştürmek zorunda kalmadan LG 3D TV'den izleyebiliyor.

LAHANA HAPI ZAYIFLATIRMI LAHANA HAPININ YARARLARI ZARARLARI


Lahana Kapsulu

Elma krom ile ilgili yazimizdan sonra yine bir baska cok populer olan zayiflama urunu olanLahana Kapsülü ile ilgilide bilgileri sizlerle paylasmak istedik.

Lahana Kapsülü Hollanda'dan ithal edilmekte olan lahana corbasinin tablete girmis hali, urunu kullanan bir cok kisi zahmetsizce kilo verdigini belirtiyor. Tabiki urunu kullaniyorum diye unlu ve tatli yiyecekleri hic kesmeden degil :) eger kilo vermeye karar verdiyseniz bir zayiflama urununden mucizeler beklemek hata olacaktir. Urunu bir zayiflama takviyesi olarak dusunup sizde hem yediklerinize dikkat etmeli hemde elinizden geldigince egzersiz- spor yapmalisiniz. Iste tum bu unsular birlestiginde saglikli kilo verdiginizi sizlerde goreceksiniz diye dusunuyoruz.

Simdi sizlerle Lahana Kapsülü ile ilgili bilgileri paylasmadan once Lahana Kapsülü'nun Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı'nın 07/07/2008 tarih ve 0834004342 sayılı izni ile ithal edilmiş oldugunuda belirtelim.

Lahana Çorbası Zayıflama Kapsülü - Hakkında
Bugüne kadar ancak zahmetli pişirme yöntemleri ve katı rejimler yoluyla elde edilen sonuca, bu süper kapsüller sayesinde kolaylıkla ulaşacaksınız, Çünkü Lahana Kapsülü, normal lahana çorbasından 3 kat daha fazla zayıflatıcı etkisi olan madde içermektedir. Her bir kapsülde zayıflatıcı etkisi olan maddeler yüksek oranda konsantre edilmiş olarak bulunmaktadır. Bu maddeler vücutta anında aktif hale gelip doğal yolla etkisini gösterir; yağları çözer ve karın, bel, bacak ve kalçadaki fazla kiloların atılmasını sağlar. Vücuttaki yağ fazlası dışarı atılır. Bu yağ çözücü etkiden dolayı Lahana Kapsülü zamanın en doğal yağ yakıcısı sayılmaktadır. Çok kısa bir süre içerisinde kilolarınızdan bir bir kurtulacaksınız; üstelik kalıcı olarak yo-yo etkisi olmaksızın.

CabbagePow Lahana Kapsülü , normal lahana çorbasından 3 kat daha fazla zayıflatıcı etkisi olan madde içermektedir; çünkü her kapsülde 3 tabak lahana çorbası konsantresi bulunmaktadır. Her yemekten 20 dakika önce bol su ile alınan kapsül midede açılarak alınan besinlerde bulunan yağların vücuda emilimini engellemekte; vücudun enerji ihtiyacı da mevcut depo yağlardan kullanılarak yağ yakılması sağlanmaktadır.Bu yağ çözücü etkiden dolayı Lahana Kapsülü zamanın en doğal yağ yakıcısı sayılmaktadır.


CabbagePow Lahana Kapsülü - İçeriği

Ürün Tanımı: CabbagePow Lahana Kapsülü, lahana çorbası bileşimindeki maddelerin konsantresini içerir. Bu ürün, beslenme alışkanlığı kapsamında yenilen gıdaların besin değerini zenginleştiren vitaminlerle güçlendirilmiştir.

İçindekiler: Beyaz lahana tozu, kırmızı biber tozu,soğan tozu, kereviz tozu,domates tozu, havuç tozu, askorbik asit, E vitamini, Niasinamid, Kalsiyum-D-Pantotenat, B6 vitamini, B2 vitamini, Folik Asit, Biotin, B12 vitamini, Ayırıcı madde:Magnezyumstearat-E171. Kapsül maddesi:selulosa (bitkisel)

Ambalaj Miktarı (Inhalt): Adedi 45 gramlık 60 kapsül

CabbagePow Lahana Kapsülü - Etkisi

Aç kalmadan kolayca kilonuzu kontrol edersiniz.

İçeriğinde bulunan ekstra vitaminler vücudunuzdaki zararlı toksinleri temizler.

Bağışıklık sisteminizi güçlendirir.

Selülit ve kırışıklığa karşı faydalıdır.

Açlık hissini azaltarak, bunun yanında yemek ile aldığınız yağların vücut içerisinde emilimini engelleyerek vücuttan atılmasını sağlamaktadır.

Kalp ve damar hastalıklarına karşı etkilidir.

Kansere karşı koruyucu etkisi vardır.

Toksinlerin atılımı ile vücut hücrelerinin erken yaşlanmasının geciktirilmesinde yardımcı olabilir.
CabbagePow Lahana Kapsülü - Kullanımı

CabbagePow, yemeklerden önce 1-3 kapsül bir miktar su ile yutulur. Günlük azami 3 doz kapsüldür. Tavsiye edilen miktardan fazlasını kullanmayınız.

Kapsüllerden maksimum verim almak için neler yapılmalı?

Düzenli kullanmak şarttır.

Yemeklerden 20 dakika önce bol miktarda su ile alınması çok önemlidir.

Gün içerisinde en az 1 saat tempolu bir şekilde yürüyüş yapmak sağlığınız açısından çok önemlidir. Maksimum etki için tavsiye ederiz.

Haftada bir tartılmanız kilo takibinizi kolaylaştırır.

Ayrıca sağlıklı bir kilo kontrolü için aşağıdaki kurallara uymanız sizin kapsüllerden alacağınız verimi 1 kat daha arttırır.

MUHTEŞEM UFO VİDEOLARI İZLEYİN KARAR VERİN

http://www.resimsakla.com/data/media/431/ufolar.jpg

Baya kaliteli videolar ve gerçektende ufo olduğuna inanasınız geleceğini düşünüyorumStrange UFO's Video Compilation August 2009 - Funny bloopers are a click away

EN DERİN ÇUKURA PARAŞÜTLE ATLAMA


http://www.affluentluxury.com/wp-content/uploads/2007/10/base-jumping-in-the-worlds-deepest-cave-shaft_1822.jpgBu arkadaşların cesaretlerine hayran kalmamak mümkün değil sanırım izleyin hak vericeksinizdünyanın en derin çukuru | izlesene.com

DÜNYANIN EN YÜKSEK BİNALARI HANGİLERİ

Belli dönemlerde dünyanın en yüksek gökdelenlerini derleyen, mimarlık, tasarım, moda ve sanat blogu Trend Hunter son zamanlarda inşa edilen, projesi hazırlanan ya da eğlenceye hizmet eden en yüksek ve en büyük binaları tekrar bir araya getirdi. Dünyanın en yükseği, en büyüğü ve en muazzamı olmak için yarışan projelerin tek limiti gökyüzü gibi görünüyor.

İşte gökdelenlerden, bulundukları şehirlerin simgesi haline gelen dönme dolaplara ve el maharetini simgeleyen iskambil kulelerine kadar en uzun, en görkemli mimari yapılar:

1.610 Metre Yüksekliğinde Ekolojik KuleLondra’daki 500 katlı ekolojik gökdelen, okulları, hastaneleri ve dükkanlarıyla birlikte, yükseklik korkusu olmayan 100.000 kişiye ev sahipliği yapacak. Londra’nın doğusunda yer alacak kulenin en dikkat çeken yanı, tamamen bahçeler ve ağaçlarla dolu yeşil alanlar olarak düzenlenmiş devasa delikleri. Yapı İngiliz şirket Popularchitecture tarafından inşa ediliyor.

1.600 Metre Uzunluğunda Gökdelen
Hyder Consulting’in hazırladığı projenin Ortadoğu’da inşa edileceği söyleniyor fakat tam olarak nerede olacağı bilinmiyor. Yapı bu yüksekliğiyle Empire State Building’den dört kat uzun olacak.

Kuveyt’in En Yükseği Burj Mubarak Al-Kabir
Körfez kentlerinde inşaat savaşı hızla sürerken, Kuveyt’te de 1.001 m yükseklikteki Burj Mubarak Al-Kabir projesinin yapılacağı duyuruldu. Bu yapı Burj Dubai ortaya çıkana kadar en yüksek bina olarak bilinen Taipei 101’nin iki katı yüksekliğinde olacak.

Körfez kentleri yeni mega-projelerle sürekli zirveyi zorluyorlar. 86 milyar Dolarlık Madinat Al-Haarer projesinde sadece gökdelenler değil aynı zamanda bir havaalanı ve geniş bir vaha da bulunuyor. Kulenin inşası kesinleşirse, tamamlanması 25 yıl sürecek. Projede Kuveyt’le Madinat Al-Hareer’i birbirine bağlayacak bir de köprü yer alıyor.

Körfez’in diğer mega-projesi Burj Dubai ise henüz tamamlanmamış olmasına rağmen, bittiğinde yaklaşık 800 metre yükseklikte olması bekleniyor ki bu yüksekliğiyle bile Burj Mubarak Al-Kabir’den yüksek olamayacak.

Burj Dubai Dünyanın En Yüksek Yapısı Olmaya Hazırlanıyorİnşaatı hala süren, 512 m yüksekliğindeki 141 katlı Burj Dubai şimdiden Taiwan’ın 508 m uzunluğundaki yapısı Taipei 101’den uzun. Burj Dubai’nin net yüksekliği sır gibi saklansa da spekülasyonlara göre zirvesi 800 metreye ulaşacak.

Yaklaşık 160 katlı yapı tamamlandığında, 56 asansör, lüks daireler, butikler, yüzme havuzları, spa merkezleri, İtalyan modacı Giorgio Armani’nin ilk oteli ve 124. katta bir rasathane bulunacak. Yaklaşık 1.500 gün önce başlayan inşaatta her üç günde bir, yeni bir kat inşa ediliyor.

Burj Dubai’nin 85. Katından Dubai ManzarasıBu fotoğraf, öyle görünse de, bir uçaktan çekilmedi. Dünya’nın en yükseği olması beklenen Burj Dubai’nin 85. katından çekilen fotoğraf, hızla gelişen Dubai’nin bulutların üzerine çıkarak diğer binalara yukarıdan bakan kulelerini, daha da yukarıdan görme fırsatı sunuyor.

Mimarlıkta Olimpik Oranlar, Çin’in Dikkat Çeken 10 Yeni Binası
2008 Olimpiyatları’na hazırlanan Çin’in Pekin ve Şangay şehirlerinde tam bir inşaat cümbüşü yaşanıyor. Bu olimpik projelerden en dikkat çeken 10 tanesi şunlar:- 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yapacak Pekin Ulusal Stadyumu
- Ses getiren tasarımıyla Ulusal Su Sporları Merkezi- Pekin’in tarihi Saklı Kent’inin yakınında konumlanan Ulusal Tiyatro
- İçe eğimli iki kuleden oluşan CCTV binası- Çin Seddi kenarı boyunca yerleştirilen lojmanlar
- Şangay’daki 101 katlı gökdelen, Pudong- 2.500 konutluk Linked Hybrid projesi
- Şangay’la Yangshan Adası arasında bağlantıyı sağlayan Donghai Köprüsü- Dünyanın en büyük havaalanlarından biri olması beklenen Pekin Uluslararası Havaalanı’nın yeni terminali
- 50.000 kişiye ev sahipliği yapacak Dongtan Ekolojik Şehri

Japonlar Dünyanın En Yüksek Binasını Planladılar: X-Seed 4000Taisei İnşaat Şirketi, dünyanın her yerinden 500.000 - 1 milyon insana ev sahipliği yapmak üzere 13.123 feet yüksekliğindeki X-Seed 4000’i tasarladı.

Eğer bu bina inşa edilirse dünyanın en yüksek gökdeleninin 7 katı yükseklikte olacak, hatta Fuji Dağı’ndan bile 200 metre yüksek olacak.

Dünyanın En Yüksek Konut Yapısı, Şikago Kulesi
Shelbourne Gelişim Grubu (The Shelbourne Development Group), onaylanırsa dünyanın en yüksek konut yapısı olacak yeni projeleri, 600 metre uzunluğundaki Chicago Spire’ı tanıttı. Michigan Gölü kıyısında Şikago Nehri üzerinde inşa edilmesi planlanan yapı, nehirle entegre olarak, bölgedeki trafik yoğunluğunu azaltmayı hedefliyor.

Şikago kent planlama departmanı 280.000 m2’yi çevreleyen, yerden 700 m yükseklikteki projeyi inceliyor. Alışılanın aksine, Chicago Spire’da radyo vericileri, oteller ya da satış birimleri olmayacak. Kat sayısı 124’ten 160’a artırılan kulede, 1.300 daire yer alacak. 17 metre tavan yüksekliğine sahip lobi ise, mekanın her yönden algılanabilmesi için cam duvarlarla çevrelenmiş.

Dünyanın En Büyük Gucci Mağazası, Gucci New YorkNew York zaten yeterince fazla olan tursit sayısına yenilerini ekleyebilir, yeni Gucci mağazası 5. Cadde’de açılıyor. Mimari ve sanatsal nitelikleriyle göze çarpan yeni mağaza, Tasarım Yöneticisi Frida Giannini’nin işbirliğiyle, dünyaca tanınan mimar James Carpenter tarafından tasarlandı.

Dünyanın en büyük Gucci mağazası olması beklenen alışveriş cennetini, üç katta da yerden tavana kadar tamamen camla kaplı cepheler nefes kesen bir mimari esere dönüştürüyor. Yüksek kalite malzemelerle tasarlanan, doğal gün ışığıyla aydınlanan Gucci mağazası içeriden de, dışarıdan bakıldığı kadar güzel görünüyor.

Eğlence ve Heyecan


Dünyanın En Yüksek İkinci Çelik Kulesi, Super Swings
Çin’nin Harbin şehrindeki radyo kulesinden 700 ayak sarkıyor. Heyecan meraklıları kulenin en yüksek noktasından, 335 metreden sallanıyorlar. Dünyanın ikinci en yüksek çelik kulesi, bulunduğu çevreye eğlence ve heyecan getiriyor.


Dünyanın En Yüksek Bungee Jumping Zirvesi, Macau Kulesi
Aşağıya bakmayın! 233 metre yükseklikteki bungee jumping kulesi yüksekten korkanlara göre bir yer değil. Dünyanın 10. yüksek binası, Macau Kulesi’nin en tepesinde yer alan atlama alanı tam bir adrenalin patlaması yaşatıyor.Asya’nın En Yüksek Seyir Çemberi, Singapore Flyer
160 milyon Dolar’a mal olan Singapur’un devasa seyir çemberi, üç yılda tamamlandı. Adayı 360 derece izleme şansı veren dönme dolapta her birinde kendi havalandırma sistemi bulunan, 26’şar kişilik 28 kapsül yer alıyor.

42 katlı bir binaya eşdeğer uzunluktaki Singapore Flyer, London Eye’dan 30 metre daha yüksek. Berrak havalarda en üst noktadan Malezya ve Endonezya kıyılarını görmek mümkün olabiliyor. Dönme dolabın girişindeki, bilet satış birimlerinin ve tam merkezinde bir tropik yağmurormanı modelinin de yer aldığı üç katlı binada, alışveriş mekanları bulunuyor.

Singapore Flyer, şimdiden Eylül 2008’deki Formula 1 Singapore Grand Prix’in heyecanını yaşayan ülkeye turist çekebilmek amacıyla inşa edilen yapılardan biri.

Dünyanın En Büyük Dönme Dolabı Pekin’de

Çin inşaatı süren dünyanın en büyük dönme dolabıyla tarih yazmaya hazırlanıyor. Pekin’in doğusundaki Chaoyang Parkı’nda inşa edilmeye başlanan 200 metre uzunluğundaki Büyük Pekin Tekerleği (Beijing Great Wheel) 99 milyon Dolar’a mal olacak. Toplam 1.920 kişi kapasiteli dönme dolapta havalandırmalı 48 kompartıman bulunuyor.

Ağustos 2008’de açılması planlanan dönme dolabı, 135 metre yüksekliğindeki London Eye’ı da yapan, Alman şirket tasarlıyor.


Köprünün Ortasında Dönen Tianjin EyeTianjin Eye, Çin’in kuzeyindeki Tianjin kentinde düzenlenen devasa karnaval çemberinin adı. Chihai Köprüsü’nün ortasında inşa edilen, 380 kişi kapasiteli tekerlek dönerken, iki yanında trafik akmaya devam ediyor.

Ekolojik

Rüzgar Enerjisinin Amerika’da Ulaştığı Yeni Seviyeler, 105 Metre Uzunluğunda Rüzgar JeneratörüDünyanın en yüksek rüzgar jeneratörleri Teksas’ta bulunuyor. EnelSpA’nın Abilene ve Lubbock arasına yerleştirdiği 213 megawatt’lık rüzgar jeneratörleri en iyi rüzgarı yakalayabilmek için 105 metre uzunluğunda inşa edildiler. Jeneratörler, Teksas’taki 12.000’den fazla konuta enerji sağlıyor.

Las Vegas’ta 30 Katlı Bahçe
İçki, ışıklar ve kumarın şehri olarak bilinen Las Vegas’ta yeni, yeşil bir sayfa açılıyor.

2010’da tamamlanması öngörülen, 200 milyon Dolar’lık proje, dünyadaki ilk dikey ve şüphesiz en yüksek çiftlik olacak. Yatırımcılar bu projeye yeni bir turistik cazibe olarak değil, yılda 72.000 kişiyi besleyecek bir üretim alanı olarak bakıyorlar. Bu çiftlikte, doğal ortamda ve ideal üretim şartlarında 100 farklı tür sebze ve meyve yetiştirilmesi planlanıyor.

200 milyon Dolar maliyet çok gibi görülebilir ancak projenin en az, yılda 40 milyon Dolar gelir getiren yeni bir casino kadar kazanç sağlayacağı söyleniyor.

Dikey Tarım (Bölüm III): Toronto SKYFarm [Gökyüzü Tarlası]Dünyanın birçok büyük kentinde dikey tarım alanları görülebilir, bunlardan biri de Toronto’da. Mimar Gordon Graff tarafından hazırlanan 58 kat yüksekliğindeki SKYFarm projesi, 750.000 m2 tarım alanı sağlayarak, yılda 35.000 kişinin beslenmesini karşılayabilecek. Her bölümünde farklı iklim şartlarının oluşturulacağı bu dikey tarla sayesinde, bölgede yetişmeyen ürünlerin dışarıdan ithal edilmesinin de önüne geçilmiş olacak.

Dikey tarlaların en güzel yanı, farklı iklim koşullarında yetişen sebze ve meyvelerin, hava kirliliği veya sel ya da kuraklık gibi iklim felaketlerinden etkilenmeden taze olarak insanlara sunulabilmesi. Japonya’da 2005 yılından beri üretim yapan, yer altı tarım alanı Pasona 02 ise çoktan köşeyi dönmüş.

Kişisel Gökdelen: Hintli Mukesh Ambani’nin 60 Katlı Yeni Evi
Hindistan’ın zenginlerinden Mukesh Ambani, zenginliğini kanıtlamak amacıyla kendisine “Antilia” adında 60 katlı bir gökdelen inşa ettiriyor. Adını Atlantik Okyanusu’ndaki efsanevi bir adadan alan ultra lüks gökdelenin dış cephesi klasik gökdelenler gibi cam kaplama olacak. Ambani’nin 2002 yılında aldığı arsaya yapılacak binada, standartlaradan çok daha yüksek tavanlı 27 kat olacak ve 6 katı otoparka, 1 katı garaja, 1 katı eğlence merkezine, 4 katı açık kış bahçesine, 2 katı sağlık kulübüne, 2 katı acil toplantı salonuna, 2 katı misafirlerine, 2 katı akrabalara, 1 katı bina bakımına, 1 katı mekanik çalışmalara ve en son helikopter pistinin altındaki kat da helikopter kontrol odasına ayrılacak.

Gariplikler

Ahşaptan İnşa Edilen En Yüksek Ev
Ahşap elemanlar kullanılarak yapılan 13 katlı 44 metre uzunluğundaki binanın yapımına 15 yıldır devam ediliyor. Bina henüz tamamlanmamış olmasına rağmen şimdiden dağılmaya başladı. Nikolaj Sutyagin, içinde büyüdüğü kasvetli Sovyet toplukonutlarından etkilenerek şimdiye kadarki en uzun olduğu düşünülen ahşap binayı çıtalardan inşa etti. Görünüşe göre çevrede yaşayanlar bu projeden pek memnun değiller ama Sutyagin ikinci kattan başlattığı çatı sayesinde, bu çatının üzerine inşa ettiği her şeyi dekorasyon olarak göstererek etrafındaki binaların yüksekliklerini ihlal etmemiş oldu.30 Metre Uzunluğunda LEGO Kule
Kaliforniya Legoland’de, 465.000 lego parçasından yapılmış korsan gemisi, geçen sene Danimarka’da kırılan dünya rekorunu egale etti. Gemiyi görmeye gelen ziyaretçiler de Legolardan 2132 kalp yaptı ve her kalp için Legoland, San Diego’daki Çocuk Kalp Enstitüsü’ne 1 Dolar bağışta bulundu.

Bryan Berg Yeni Bir Rekor Kırdı, 7,5 Metre Yüksekliğinde Kağıt EvBryan Berg’in iskambil kağıtlarından yaptığı 7,5 metre yüksekliğindeki kule dünya rekoru kırdı. Daha önce de iskambil kağıtlarından gökdelen, katedral, stadyum gibi mimari modeller yapan Berg, bu kuleyi 5 haftada 1800 deste kağıtla tamamladı. Hiç yapıştırıcı kullanmayan ve her seferinde yeni bir rekora imza atan Berg ilk kez kartlardan kule inşa ettiğinde sekiz yaşındaydı. Berg ilk dünya rekorunu ise 1992 yılında, henüz 17 yaşındayken, 4,2 metrelik bir kuleyle kırdı.

RUŞEYM (BUĞDAY ÖZÜ) FAYDALARI NE KULLANIMIRUŞEYMİN (BUĞDAY ÖZÜNÜN) FAYDALARI :

Mükemmel Bir Afrodizyaktır : Ruşeym Doğal afrodizyak özelliğine sahip. Yakın zamanda ruşeymden vitamin tabletleri üretimi de planlanıyor.

Yaşlılığı Geciktirir : İçerdiğ, E vitamininden
dolayı, yaşlılığı geciktirici özelliği ve vücutta hücre
zarının dayanıklılığını sağlaması dolayısıyla bağışıklık sistemini
destekleyerek kanserin önlenmesinde önemli rol oynar.
Mükemmel bir E vitamini deposudur.

Kalp için Çok faydalıdır : Ruşeymin
koroner kalp hastalığı riskini azaltması, pıhtı azaltıcı etkisiyle
kanın akıcılığına, diyabetli hastalarda damar tıkanıklarının
önlenmesine yardımcı olabileceği belirtiliyor.

Sinir Sistemi için çok faydalıdır : Ruşeymin sinir sistemi hastalıklarında olumlu etki gösterdiği, gözde katarakt oluşumunu geciktirdiği biliniyor.

Güzelliğinize Güzellik katar : Doğanın bu
altın sırrı güzelliğe de güzellik katıyor. Özellikle de
cilt kırışıklıkları için birebir. Hem kırışmayı
önlüyor, hem de azaltıyor.

Kısırlık için faydalıdır : Buğdayın embriyosu olarak nitelenen Ruşeym, kısırlık tedavisinde etkin olarak kullanılıyor.

* Buğday özü, (Ruşeym) her yaş grubunda kullanılabilir. Yemek
pişirken, baharat yerine buğday öüzü katılabilir.

* E vitamininin yaşlılığı geciktirici özelliği ve vücutta
hücre zarının dayanıklılığını sağlaması dolayısıyla bağışıklık
sistemini destekleyerek kanserin önlenmesinde önemli rol
oynadığı, bu açıdan zengin olan ruşeymin koroner kalp hastalığı
riskini azaltması, pıhtı azaltıcı etkisiyle kanın akıcılığına,
diyabetli hastalarda damar tıkanıklarının önlenmesine yardımcı
olabileceği belirtiliyor.

Ruşeymin sinir sistemi Hastalıklarında olumlu etki gösterdiği,
gözde katarakt oluşumunu geciktirdiği, cildi güzelleştirip
kırışıklıkları önlediği ve kısırlık tedavisinde etkin olarak
kullanıldığını bilimsel çalışmalarla tespit edilmiştir.

EGZAMA NEDİR EGZAMAYA İYİ GELEN BİTKİLER NELERDİR

http://www.bayanbakim.com/wp-content/uploads/2009/07/ahmet-maranki-egzama-icin-pratik-bitkisel-cozum-onerileri.jpg


Egzema hastalığını tedavi eden bitkilerin ve bitki kürlerinin tariflerini birazdan vereceğiz sizlere. Uzmanlar, egzama hastalığının tedavisi için şifa kaynağı bitkilerden yararlanılabileceğini belirtip egzamaya iyi gelen şifalı bitkileri ve bitki kürlerinin tariflerini veriyor. İşte egzama hastalığına karşı kullanılabilecek bitkisel kürler ve tedavi yöntemleri…


Ellerdeki egzamayı gidermek için bitkisel kür
Bir çorba kaşığı kına, bir tatlı kaşığı şap tozu, bir çorba kaşığı zeytinyağı ve aynı ölçüde suyu karıştırıp ellerinize sürün ve ellerinizde bir gece bekletin.Ellerinizi kimyasal içerikli deterjanlardan koruyun. Günlük el bakımınızda el kreminin de faydasını görürsünüz, düzenli bakım ile sorununuz çözülecektir.Egzama için beyaz dut kurusu kürüBir çelik tencereye yarım litre su koyarak kaynatın. Kaynadıktan sonra içine bir avuç kadar beyaz dut kurusu atın ve 7 dakika daha kısık ateşte kaynatın.Karışımımız kaynadıktan sonra biraz tenceredeki suyun sıcaklığı ılıktan biraz sıcak olacak şekilde (elinizi yakmayacak) egzamalı olan elinizi tencerenin içine sokarak en az 10 dakika etki ettirecek şekilde bekletin. (En az 10 dakika elinizi tencerenin içinde bekletin). Elinizi çıkarttıktan sonra en az bir saat elinizi yıkamayın. Daha sonra elinizi sadece su ile durulayın.Uyarı: Bu uygulamayı haftada 3 kez yapın. Karışımı her defasında taze olarak hazırlamak gerekir.Egzamaya iyi gelen bitkiler de aşağıda sıralanmaktadır.Funda bitkisi (süpürge otu)

Bazı türlerinin dalları ipek böcekçiliğinde askı olarak kullanılır. Dalları çalı süpürgesi yapımında, ayrıca yakacak olarak kullanılır.Funda bitkisi, ishal kesici ve idrar söktürücüdür. Böbrek kum ve taşlarının düşürülmesine yardımcıdır. Nikriste faydalıdır. Anne sütü artırıcıdır. Lapası, ağrıları keser. Zeytinyağı ile hazırlanan merhemi, çıban ve egzamada da faydalıdır.Genel olarak idrar yolları taşlarına karşı idrar söktürücü olarak kullanılır. Funda bitkisi ayrıca, ishal ve böbrek taşları tedavisinde kullanılır. Zeytinyağı ile hazırlanan merhemi çıban ve egzamada faydalıdır. Zayıflamak için de kullanıldığı bilinmektedir.Kına ağacı

Ayak terlemesine engel olur. Dolamada kullanılır. Uyuz ve egzamaya iyi gelir. Guatrın üzerine bağlanırsa fayda görülür. Ağız yaraları ve deri çatlaklarını tedavi eder, saçları besler ve kuvvetlendirir.


http://www.estetik-cilt-bakimi.com/resimler/cilt-kurulugu-3.jpg

Kudret Narı

Kabakgiller familyasından, tırmanıcı, ince gövdeli, bir yıllık bir bitkidir. Yaprakları saplı ve el gibi parçalıdır. Meyvesi olgunlaşınca, birbirinden ayrılır. Meyveleri 10-15 cm boyunda şişkin ve iki uçta incelmiş şeklindedir. Üzerinde kabarcıklar vardır. Turuncu – sarı renktedir. Ev ilaçlarında, zeytinyağı ile karıştırılarak kullanılır. Egzama ve diğer cilt hastalıklarında faydalıdır. Yaraların çabuk kapanmasını sağlar.ÖNEMLİ NOT: “Domateste bulunan bazı etkin maddeler egzamayı azdıran etkin maddelerdir. Özellikle farnesal, lycophyll ve pipecolik asit etkin maddelerinin aynı anda domateste bulunması, egzamayı tetiklemektedir. Eğer, egzama ve liken şikâyetiniz var ise, domates tüketiminden uzak durunuz. Egzama hastaları, domatesi tükettikten birkaç saat sonra egzama şikâyetlerinin artış gösterdiğini hayretle gözleyebilirler. Yukarıda belirtmiş olduğum etkin maddeler tek başlarına fonksiyonel değildirler. Yukarıda belirtmiş olduğum etkin maddelerin tamamını bir bütün olarak değerlendirmek gerekir.”

NUHUN GEMİSİ AĞRI DAĞI GÖRÜNTÜLERİ

click to zoom

İçlerinde Türkler’in de bulunduğu Çinli bir grubun “Nuh’un Gemisi’ni bulduk” açıklamalarından sonra gözler Ağrı’ya çevrildi. Bu arada özel bir haber kanalı Nuh’un gemisinin kalıntıları olduğu ileri sürülen bu videoyu yayınladı. Görüntülerde bir mağaranın içine giren Çinliler’in ağaç kalantılar buldukları anlatılıyor. Televizyonun haberine göre Çinliler, Nuh’un gemisini Ağrı Dağı’nda böyle buldu.

LİMON KABUĞUN VE LİMON KABUĞUNUN FAYDALARI


Cilt kanserine karşı koruyor, sinirleri yatıştırıyor ve tümör gelişimini engelliyor. İşte Limon-Kabuğunun bilmediğiniz faydaları…

Prof. Mehmet Öz limon kabuklarının cilt kanserine karşı bir kalkan oluşturduğunu, cildi güzelleştirip, sinirleri yatıştırdığını açıkladı. İşte Prof. Öz’den limon kabuğu mucizesi…

Kavurucu yaz sıcaklarından ruhumuz da bedenimiz de nasibini alıyor. Tek derdimiz biraz serinlemek de olsa, cilt korumasına olabildiğince çok dikkat etmeliyiz. Cilt bakımı için ucuz ve kolay yol sunan Prof. Mehmet Öz, limon kabuğunun yabana atılmayacak faydalarını anlattı.

TÜMÖR GELİŞİMİNİ ENGELLİYOR

Limonun tadı güzeldir, serinletici etkisi vardır, C vitamini deposudur. Salatanıza katabilir, limonata içebilir veya yiyebilirsiniz. Kabuklarını kullanmak ise size bambaşka faydalar sağlayabilir. Yapılan bir araştırma ile limon kabuklarında bulunan dlimonene aadlı maddenin çok güçlü bir cilt dostu olduğu belirlendi. D-limonene, narenciye yağında bulunan ve tümör gelişimini engelleyerek cilt kanseri riskini önemli ölçüde düşüren bir bileşkendir.

D-LİMONENE ETKİSİ

11.00-16.00 saatleri arasında güneş ışınlarından kaçınmanız gerektiğini zaten biliyorsunuz. Limon ve diğer turunçgillerden maksimum faydayı sağlamak için basit bir yöntem var: Ya gölgede tüketmeye çalışın ya da yerken hızlı davranın. Güneş ışınları etkisiyle elinizde tuttuğunuz parça limonun içindeki C vitamini 30 saniye gibi kısa bir sürede okside olur.
click to zoom
RİSKİ DÜŞÜREBİLİRSİNİZ

Sadece Amerika’da yılda 200.000 den fazla insan cilt kanserine yakalanıyor. Bu sorun son yıllarda ülkemizde de çok artış göstermeye başladı. Cilt kanseri güneşin parladığı her yerde kendini gösterebilir. Yüzünüzde, kulaklarınızda, ellerinizde ve dudaklarınızda oluşabilir. D-Limonene sayesinde bu riski çok düşürmek elinizde.

YEMEKLERE KATIN

Limon kabuklarına geri dönüyoruz. Kabukları çayınıza katarak hem lezzet hem de güçlü bir cilt bakımına kavuşabilirsiniz. Makarna sosuna limon kabuğu rendesi eklemek iyi bir alternatif. Rendelediğiniz kabukları salatanıza, yaptığınız keklere ve kurabiyelere de katabilirsiniz.

KALBİ RAHATLATIYOR

Limon kabuğu aynı zamanda sinir sisteminize olumlu etki yapar, bakterileri öldürür ve kalbi rahatlatır. Yapılan bir çalışmada, kadınların yumurtalık kanseri riskini de düşürdüğü ortaya konan limon kabuklarının bu özelliği de içeriğinde bulunan polifenollerden kaynaklanmaktadır.

KARACİĞERE YARARLI

Son olarak cildimize yaptığı maksimum faydaları dışında limon kabukları, özellikle alkol alanlar için olmazsa olmazlardandır. Karaciğer ve safra kesesine yararlıdır, mide asiditesini giderir ve balgam söktürücü etkisi vardır. Yenilebilir cilt bakımına limon kabukları ile başlayın!

BANU ZORLU RESİMLERİ BANU ZORLU FOTO GALERİSİ

banu zorlu resimleri

ARZU YANARDAĞ RESİMLERİ FOTOLARI


arzu yanardağ resmleriCep Telefonu Casus Programı

ACAİ BERRY NEDİR ACAİ BERRY ZAYIFLAMADA FAYDALIMIDIR


Acai Berry bogurtlene benzeyen bir cesit meyve, bu meyvenin en buyuk ozelligi ise insanlari zinde tutmasi, enerji vermesi ve de zayiflatmasi :) Iste bundan dolayi Acai Berry bu kadar onemli bir meyve. Simdi sizlerle Acai Berry nedir, ne degildir, nasil etki eder, yan etkileri vb. sorularin cevplarini paylasmak istiyorum:

Acai Berry Nedir?
Acai Berry Acai Cilegi Amazon ormanlarinda yetisen palmiyelerde bulunmaktadir. Bu myve yaban uzumune cok benzemekle birlikte ondan biraz daha iri ve mor renktedir. Ilk olarak Afrika'li kabilelerin yemeklerden once kullandigi bu meyve daha sonra Brezilya ve Amerika'da kullanilmaya baslamistir. Acai Berry meyvesi pure haline getirildiginde %80'lik kisim kalmakta %20'lik kisim posa olarak kullanilmamaktadir. Bu %80'lik kisim pure halinden tablet haline hic bi rkatisim olmadan donusuturulerek tamamen dogal olarak piyasaya sunulur.

Acai Berry meyvesinin iki buyuk ozelligi var, bunlardan ilki insana enerji vermesi ve herzaman zinde tutmasi diger ozelligi ise Acai Berry yendikten sonra ilerleyen surede ne yerseniz yiyin size tatli geliyor olmasi.

Acai Berry anavatani Guney Amerika. Burada yetisen meyve ilk olarak kabileler tarafindan kullanilmaya baslamis ve ardindan bu meyveyi Amerikalilar kesfetmis ve uzerinde calismalar yaparak Acai Berry kapsulleri uretilmis.

Acai Berry Nasil Etki Gosteriyor?
Acai meyvesi kilo verdirmeyi yag yaktirarak saglamakta. Bu yeni mucizevi meyve icerisinde yer alan omega 3 ve 6 vitaminleri ile birlikte vucudumuzda yer alan yaglari yaktirmak suretiyle hizli kilo vermemizi saglamakta. Acai berry icerisinde bulunan lif fiber adi verilen yapi sindirim sistemini daha fazla calistirdigi icin kilo vermede bununla dogru orantili olarak kolay ve cabuk olmaktadir. Ayrica Acai Berry Acai Uzumu icerisinde bulunan amino asitler proteinlerin ana yapi taslaridir. Amino asit sayesinde kas, sinir ve bagisiklik sistemi guclendirmektedir.

Acai Berry Acai Cilegi'nin en buyuk ozelliklerinden biriside icerisinde bulunan miraculin adli bir proteinin bulunmasidir. Miraculin aci ve tatli tadlari almamizi engelleyerek sadece tatli tatlari almamizi saglamakta, bu da diyet suresince asiri tatli tuketmek yerine Acai Uzumu tuketerek tatli istegimizide karsilamak anlamina geliyor.

Acai Berry Icindekiler
Acai Berry meyvesi icerinsinde A, C, E ve B vitaminleri, omegalar, fitosterol, antioksidanlar, aminoasit, potasyum, demir, fosfor bulunmaktadir.

SELÜLİT VE SELÜLİT ÇEŞİTLERİ


selülit nasıl tedavi edilir
Kadınların kâbusu haline gelen selülitten kurtulmak için uygulanan diyetler çoğu zaman yanlış uygulanmaktadır. Uygulayacağınız diyet seçmek için önce selülit türünüzü belirlemeli ve ona göre diyet uygulamalısınız.

Selülit türleri 3'e ayrılmaktadır.
selülit tedavisi
1. Tip Selülit:

- Fazla kilonuz var mı? Kilo sorununuz her zaman var mıydı?
- Selülit görünümünüz koyu muhallebi gibi ve kaygan mı?
- Parmaklarınızla kolayca sıkıştırabiliyor musunuz?
- Normal yaşamınızda stresli misiniz?
- Selülitleriniz alt ve üst kısımlara eşit şekilde mi dağılmış durumda?


2. tip Selülit:

- Sık sık kramp giriyor mu ve bacaklarınızda şişlik veya varis var mı?
- Ayak bilekleriniz ve baldırlarınız kalın mı?
- Regl dönemlerinizden önce şişkinlikler oluşuyor mu?
- Baldırınıza parmağınız ile bastırdığınızda deriniz çöküyor ve bir süre öyle kalıyor mu?

3. tip Selülit:

- Deriniz kuru ve beyaz mı?
- Selülitlerinize bastırınca ağrı hissediyor musunuz?
- Normal yaşamınızda hareketli misiniz?
- Regl dönemlerinizde selülitlerinizde artma görüyor musunuz?
- Zayıfladığınız dönemlerde sadece vücudunuzun üst kısmından mı kilo veriyorsunuz?
seksi kadın
Bu soruların cevaplarını vererek selülit tipinizi seçmeniz ve buna göre bir diyet uygulaması yapmanız gerekmektedir. Diyet uygulaması için uzman bir diyetisyene görünmenizi tavsiye etmekteyiz.

KOLESTROL VE KOLESTROL TEDAVİSİ
Yapılan tahliller sonucunda kolesterol problemi çıktıysa hemen ilaçlara yönelmek doğru değil. Kendinizin uygulayacağı diyet programları sağlığınızı destekleyip ilaca gerek kalmadan kolesterolünüzü düzenleyebilir.

Genellikle kolesterolün, kalp ve damar hastalıklarında ortaya çıkan bir şikâyet olduğu bilinir. Oysaki alkol ve sigara kullananlar, kilo problemi olanlar, şeker ve tansiyon hastası olanlarda kolesterol şikâyetiyle karşılaşabilir.

Kimler kolesterol ilacı kullanmalı?
Kalp krizi geçirmiş insanlar, geçici beyin atağı, felç, kalp damarlarında kolesterol sebebiyle daralma olan kişiler, stend takılı veya daha önce stend takılmış hastalar, bypass ameliyatı geçirenler, yakın ailesinde kalp krizi geçiren ve diyabetli kişilerin çok olduğu bir ailenin ferdi olanlar ciddi risk grubuna girdiği için kolesterol ilacı kullanma olasılığı yüksek olan kişilerdir.

Kolesterol insana neler yapar?

• Gözaltında oluşan siyah halkalar
• Ağızda acı tat
• Bas ağrısı ve basta ağırlık hissi
• Görmede bulanıklık
• Bas dönmesi
• Hazımsızlık ve iştahsızlık
• Yorgunluk ve stres
• Uykusuzluk
• Sol kolda ve kalp üzerinde hissedilen ağrılar
Kolesterolü Dengeleyen Beslenme

Beslenme şeklinin değiştirilmesi ve uygun bir beslenme planıyla kolesterol sorunundan kurtulabilirsiniz. Doymuş yağlar ve trans yağlardan uzak durulmalı. Düşük yağ oranlarıyla beslenmek kolesterolü dengeler. Zeytinyağı, omega–3 bulunan balık, ceviz ve sebzeler, elma, yulaf gibi tahıllar, süt ve süt ürünleri, sarımsak… Gibi besinler kolesterolü normal değerlere çekiyor.

Kolesterol ilaçları sanıldığı gibi büyük yan etkilere sahip olan ilaçlar değildir. Fakat riskli durumlar hariç, kolesterol ilaçsızda tedavi edilebilir.

VARİKOSEL NEDİR VARİKOSEL TEDAVİSİ NASILDIR

Saglik bilgileri yazimiz erkekleri yakindan ilgilendiriyor. Ozellikle bebek sahibi olmak isteyip olamayn ciftlerin doktora basvurmalari sonucunda ortaya cikan varikosel basit sayilabilecek bir operasyon ile ortadan kalkmakta. Asagida yeralan yazmizda varikosel ile ilgili tum bilgileri bulabilirsiniz.


Varikosel nedir? Varikosel Nasıl tedavi edilir?
Varikosel testislerdeki kanı boşaltan venlerin (toplardamar) genişleyip varisleşmesidir

Toplardamarların iç yüzeyinde kan dolaşımını düzenleyen kapakçıklar işlevlerini yitirmiştir ve kanı boşaltamamaktadır. Testisten çıkan toplar damarların aşırı ve anormal olarak genişlemiş olması, testiste ısı etkisi ve beslenme bozukluğu sonucu sperm üreten hücreleri toksik bazı maddelerle karşı karşıya bırakır. Bu durum maddeler testis içinde etki yarattığı için sperm oluşumunu kötü etkiler. Testislerin sonografik muayenesi ve damarsal araştırılması gerekir. Böyle bir durum cerrahi müdahale ile düzeltilir

Puberte sonrası erkeklerin yaklaşık % 10-20 sinde görülür. Kısırlık (infertilite) şikayeti olan erkeklerin ise yaklaşık %40 ında varikosel mevcuttur. Sekonder infertilite şikayeti olan erkeklerde ( önceden en az bir çocuğu olan ancak şimdi kısırlık şikayeti çeken) ise bu oran % 80 lerin üzerine çıkmaktadır. Varikosel her iki testiste de görülebilir. Ancak anatomik komşulukları dolayısı ile sol testiste görülme oranı % 85, sağ testiste görülme oranı ise % 15 civarındadır. Bir taraftaki varikosel genellikle diğer testisi de etkilemektedir.

Varikosel çoğu zaman hiçbir belirti vermez. Ancak bazen aşağıdaki belirtiler görülebilir:

* Testislerde ağrı
* Testislerde küçülme
* Testislerde dolgunluk hissi
* İnfertilite (kısırlık)
* Gözle görülebilen genişlemiş damarlar
* Ele gelen genişlemiş damarlar

Varikoselin neden kısırlığa sebep olduğu konusunda henüz kesin bir bilgi yoktur. Ancak genişleyen damarların testislerde sebep olduğu ısı artışının sperm üretimini olumsuz etkilediği, genişleyen damarlarda biriken kanda anormal konsantrasyonlara ulaşan böbreküstü bezi ve renal ürünlerin sperm oluşumu nu olumsuz etkilediği, yine bazı metabolik ürünlerin artması ve oksijenlenmenin azalmasının sperm üretimini olumsuz etkilediği gibi birtakım teoriler mevcuttur.

Bazen hastalar testislerinde gördükleri veya ayakta iken ellerine gelen genişlemiş damarlar sebebi ile doktora gelirler. Doktor tarafından yapılacak elle muayene ile genellikle tanı konur. Bazen ultrasonografi / Doppler gerekebilir. Bütün varikoselli hastalara 4 günlük cinsel perhizden sonra sperm tahlili (spermiogram) yapılıp sperm sayısı, hareketliliği ve şekilleri araştırılmalıdır. Hastaların yaklaşık %70 inde sperm yoğunluğu ve hareketliliği azalmış, şekilleri bozulmuştur. Bu hastalarda yüksek oranda kısırlık görülür. Kısırlık şikayeti olan varikoselli erkeklerde, çok yoğun ağrı şikayeti olanlarda ve testislerinden biri diğerine göre anlamlı küçülme göstermiş varikoselli erkeklerde cerrahi tedavi önerilir. Tedaviye geçmek için varikoselin mutlaka sperm değerlerini bozmuş olması gerekir. Yani spermi normal ise tedavi edilmeyebilir. Evli olmayan erkeklerde de varikosel bulunmuş ve sperminde bozulma başlamış ise tedavi yapılmalıdır. Eğer erkek adolesan çağda, yani henüz ergenliğe gelmemiş ise ve sperm veremiyorsa bu durumda testiste küçülme olup olmadığına bakılır. O taraf testisi %10’dan fazla volüm kaybetmiş ise yine ameliyat endikasyonu vardır.

Testislerinde ağrı olan ve muayene ile varikosel saptanan erkeklerde bu ağrının mutlaka varikoselden kaynaklanıyor olması gerekmez. Önce diğer nedenler araştırılmalı ve semptomatik tedavi yapılmalı, ondan sonra varikoselin tedavisine geçilmelidir.

VARİKOSELİN TEDAVİSİ
Ameliyat sırasında mikroskop kullanılması önerilmektedir. Ameliyatı kasık bölgesinden yapılan küçük bir kesi ile gerçekleşir. Testisi drene eden venler bağlanır. Basit bir ameliyattır ve genellikle hastane de yatmayı gerektirmez. Varikosel ameliyatının başarı şansı değişiktir. Mikroskobik yapılan ameliyatların başarı şansı diğerlerine oranla çok daha yüksektir. Yaklaşık 30-60 dk. sürer. Bu sırada testisle ilgili diğer oluşumların zarar görmemesine özen gösterilmelidir. Varikosel ameliyatı dikkatli yapılmaz ise hidrosel (testis çevresinde sıvı birikimi), atrofi gibi komplikasyonlar görülebilir. Ama son yıllarda, ameliyat tekniğinde elde edilen ilerlemeler sayesinde bu komplikasyonlara hemen hemen hiç rastlanılmamaktadır. Bunda cerrahın deneyimi önemlidir. Ameliyat olacak kişilerin bunu iyi bilmesi ve ameliyatı yapacak doktordan da bu konuda bilgi alması gerekir. Ameliyattan 3 ay sonra sperm üretiminde düzelme görülmeye başlar. Sperm tetkiki ameliyattan sonraki 3-6. ayda yapılmalıdır. Sperm üretimindeki düzelme ameliyat olan hastaların %50-80 inde görülür. Gebelik üzerindeki etkisi de yüzde 20-69 civarında artmaktadır. Azoospermi olgularında da varikosel ameliyatı yapılması önerilirse de, başarısının daha düşük olacağı önceden belirtilmelidir.

Tüp bebek uygulaması yapılacak erkeklerde de varikosel ameliyatı yapıldıktan sonra tüp bebeğe geçilmesi başarıyı artırabilir. Ameliyat edilen hastaların bir kısmında sperm değerleri biraz daha yükselerek mikroenjeksiyon (ICSI) yerine aşılama (IUI) uygulamasına geçilebilir, hatta doğal yolla gebe kalma şansı da elde edilebilir. Spontan gebelik sağlanamayan hastalarda sperm sayısı, motilite veya sperm morfolojisindeki iyileşme ile yardımcı üreme tekniklerinin başarısı artmaktadır.

CİNSEL İSTEK AZLIĞI VE NEDENLERİ

Bir cok iliskide en buyuk sorun cinsel yasamda cikan problemlerdir. Bu sorunlarin en basinda ise cinsel isteksizlik gelmektedir. Cinsel isteksizlik nedenleri ile ilgili rastladigim bir yaziyi sizinlede paylasmak istedim. Konu ile ilgili en onemli isteksizlik sebeplerinin yer aldigi yazi sanirim bir cok kisi icin yararli olacak.


Cinsel Isteksizligin Sebepleri

Cinsel isteksizlik veya halk arasında söylendiği gibi cinsel soğukluk veya diğer adı ile frijidite yeterli cinsel uyarı olmasına rağmen kadının cinsel arzu duymaması durumudur. Cinsel ilgi ve isteksizlik, cinsel düşünce ve davranışlarına yansır ve gittikçe ciddileşen bir ailevi-cinsel soruna dönüşür.

Cinsel isteksizlik ne kadar sık gözlenen bir problemdir?
Cinsel isteğin az olması kadınlarda cinsellikle ilgili en yaygın şikayetlerdendir. Kadınların yaklaşık %33'ünün hayatlarının bir döneminde cinsel ilgi ya da istek azalmasıyla karşı karşıya kalacağı tahmin edilmektedir.

Yaş gruplarına göre sıklık değişmektedir. 18-24 yaşları arasındaki kadınların %32'si cinsel istek azlığından etkilenirken bu oran 30-34 yaş grubunda %30 ve 35-39 yaş grubunda %38’ dir. Cinsel isteğin ne kadarının normal olduğunu söylemek zordur ve bunu tarif etmek olanaksızıdır. Genel olarak toplumda cinsel istek azlığının % 20 civarında olduğu tahmin edilmektedir.

Cinsel isteksizlik , cinsel arzunun olmaması bir sorun mudur?
Cinsel isteksizlik ği özellikle süreklilik gösteriyorsa sorun olarak kabul etmek gerekir. Cinsellik de; yemek, içmek, uyumak gibi temel ihtiyaçlarımızdandır ve son derece doğal olan bir dürtüdür. İştahsızlık ve uykusuzluk olduğunda bunu bir sorun olarak görüyorsak kadında veya erkekte cinsel ilgi ve istek kaybı veya azalması varsa, buna da bir sorun olarak bakmak gerekir . Cinsel isteksizlik, soğukluk eğer devamlılık arz ediyor ise tedavi edilmelidir.

Cinsel soğukluğun sebepleri nedir?
Erkeklere göre kadınlarda daha sık görülür ve kadınlarda da en sık görülen cinsel işlev bozukluğudur. Genellikle sebebi psikolojiktir. Cinsel isteği azaltan fiziksel faktörler ise yaşlanma, bazı ilaçlar, kronik hastalıklar, nörolojik durumlar ve hormonal dengesizliklerdir. Psikolojik nedenler arasındaki stres, kişiler arası ilişkilerdeki sorunlar, kendisi ile ilgili kaygılar, anksiyete ve depresyon da isteği azaltabilmektedir. Cinsel travma (tecavüz, ensest, taciz), önemli yaşam olayları (ailede birinin ölümü, doğum) ve cinsel ilişki ile bazı olumsuz anıların unutulamaması gibi durumlar da önemlidir.Ya da cinselliğin ayıp, günah, yasak olduğu toplumlarda baskıcı yetiştirilme nedenleri ile ortaya çıkan suçluluk ve cinselliği kötü algılama, reddetme veya cinsel kimlik bozuklukları, depresyon gibi psikolojik nedenlerle ortaya çıkabilir .Cinsellikten uzun süre uzak kalmak da cinsel dürtüyü bastırabilir. Özellikle gebelik ve doğum sonrası lohusalarda bu problem sık görülmektedir.

Cinsel tiksinti nedir?
Cinsel isteğin daha şiddetli bir derecede ortadan kalkmasıdır. Cinsel tiksinti bozukluğu olan kadınlar devamlı olarak cinsel ilişkiden kaçınırlar, kendilerine eşleri tarafından cinsel yönden yaklaşıldığında korku, kaygı ya da iğrenme ifade ederler. Şiddetli derecede cinsel tiksinti bozukluğu olan kadınlarda cinsellik sebebi ile panik atağa varan sorunlar yaşanabilir. Psikiyatrik yardım gerekmektedir.

Cinsel isteksizliğin (soğukluk) tedavisi var mıdır?
Cinsel isteksizliğin tedavisi vardır. İlk yapılması gereken sebebin araştırılmasıdır. Sebebi fiziksel etkenlere mi? yoksa psikolojik mi? sorusuna cevap bulunmalıdır. Problemin psikolojik olduğuna karar verilirse psikoterapi ile çözüm aranmalıdır. İlaç tedavisi tartışmalıdır. Bazı ilaçlar kullanılmasına rağmen bazı yeni ilaçlar da araştırma aşamasındadır. İçlerinde Viagra da olmak üzere cinsel uyarılma üzerine etkili olduğu düşünülen bir grup ilaç deneme aşamasındadır. Bu ilaçların çoğu genital bölgedeki kan akımını artırarak etkili olmaktadırlar. Hem kadınlar hem de erkeklerde testosteron cinsel uyarılma açısından önemli olduğundan cinsel istek azalmasının tedavisinde kullanımı araştırılmıştır. Kadınlarda yaşla testosteronun azaldığı göz önüne alındığında zaman içinde cinsel uyarılmada belirgin bir düşüş fark eden kadınlarda yararlı olabilmektedir.
Kaynak: Haber3.com

CİNSEL İSTEKSİZLİK VE CİNSEL İSTEKSİZLİK TEDAVİSİ


Cinsellikte en onemli sorunlardan birisi partnerlerden birinin cinsel isteksizlik yasamasidir. Cinsel isteksizlik bir iliskinin etkilenmesinde en buyuk nedenlerden bir tanesidir. Peki cinsel isteksizlige karsi neler yapilmali, cinsel isteksizlik yasayan kisiler nasil bundan kurtulur gibi onemli sorularin yanitlarini asagidaki yazimizda sizlerle paylasiyoruz.

Yazimizda cinsel isteksizlik yasayanlar icin gercekten yararli bilgileri bulabileceksiniz.

İşte cinsel isteksizlige karsi öneriler;
 • Günde 5-6 porsiyon sebze-meyve tüketin…
 • Bol bol Su için (3 Litre civarında)…
 • Sabahları aç karına en az 5 Dakika açık Havada yürüyün… En az 10-15 dakika aç karına Jimnastik yapın… Bu size zindelik verir.
 • Bolca güneşlenin…
 • İyi ve kaliteli uykuya dikkat edin…
 • Yeşil çay için.
 • C, A, B ve E vitaminleri, potasyum, selenyum ve omega 3 kullanın
 • Sentetik yerine pamuklu kumaştan üretilen kıyafetler tercih edin.
 • Her Gün akşam ya da sabah duş alın…
 • Probiyotik ve prebiyotik içeren içecekler, bağırsak sistemini güçlendirdiği için özellikle mevsim geçişlerinde bol tüketin.
 • Alkol tüketimini azaltın
 • Hoşlandığınız insanlarla görüşün ve hoşlandığınız etkinliklerde bulunun.
 • Geleceğin getireceklerini bilmemenin kaygısını yaşamak yerine sürprizlerin güzel olduğunu düşünün.
Hangi durumlarda uzmana gidilmeli?
 • Kişinin daha önce yapabildiği işleri yaparken zorlanması,
 • Karar verme ve plan yapma açısından zorlanacak kadar zihinsel karışıklık içinde bulunması,
 • İlişkileri olumsuz etkileyecek boyutlarda sinirlilik ve alınganlık,
 • Aşırı yorgunluk,
 • Uykuya eğilim,
 • Sabah kalkamama,
 • Sosyal faaliyetlerden kaçınma,
 • Cinsel istekte belirgin azalma,
 • Cinsel güçsüzlük,
 • Sertleşme sorunları,
 • Aşırı unutkanlık, konsantrasyon düşüklüğü,
 • Belirgin kilo değişiklikleri…