ORGAZM VE ORGAZM HAKKINDA 10 SORU CEVAP

orgazm nedir


Eğer orgazm olamıyorsanız, belki de bu yazıyı okumanın tam da zamanıdır. Size ve sevgilinize yardımcı olması için, Orgazm Cevapları Rehberi (The Orgasm Answer Guide) kitabından birkaç madde seçtik. Bu bilgilerle bir an önce yatağa girmek için sabırsızlanacaksınız!

1. Erkek arkadaşınızın orgazmı nasıl hissettiğini merak ediyor musunuz ? Araştırmalar, kadınlarla erkeklerin zevk anında yaşadıklarının birbirine çok benzediğini ortaya çıkarmış.

2. Bir erkeğin orgazma ulaşması için ortalama iki ila 10 dakika gerekirken, kadınların 20 dakikaya ihtiyaca varorgazm olma


3. Orgazm süresi bakımından biz çok daha şanslıyız çünkü erkeklerin orgazmı üç ila 15 saniye arasında sürüyor.

4. Orgazm kelimesinin aslı, Yunanca bir kelime olan Orgasmos'tan geliyor. Anlamı ise, hevesli ve heyecanlı olmak.


5. Kadınlar boşaldığında bir çay kaşığı kadar miktarda açık renkli, tatlı bir sıvı salgılıyor.

6. Erkek arkadaşınızın cinsel organının boyutu hiçbir önem taşımıyor çünkü yataktaki uyumunuzun asıl belirleyicisi aranızdaki çekim.


7. Kadınlar, orgazm olduktan sırada özellikle karın bölgelerinde bir hareketlenme hissediyorlar. Bu da, spermlerin yumurtaya ulaşmasını sağlayan hareketi tetikliyor. Ama regl döneminde bu hareket tam zıt yönde oluyor.

8. Yaşınız ilerledikçe orgazma ulaşma süreniz azalıyor. Dolayısıyla hemen çalışmaya başlamanızda hiçbir sakınca yok !9. Sizi zevkten çıldırtan o noktaya dokunduğu anda, sevgilinizin cinsel organı hiç olmadığı kadar hassaslaşıyor.

10. Orgazm olurken gülmek yerine neden hafif kızgın bir surat ifadesi takındığınızı biliyor muydunuz ? Çünkü tam bu esnada beyninizin acı ve orgazmı kontrol eden kısımları çalışıyor.

11. Sanki ayağınızı bir yere çarpmışsınız gibi bir ifadeye bürünmenizin bir diğer artısı ise, o sırada acıya her zamankinden az duyarlı olmanızdır.

12. Uyurken de doruğa ulaşmanız mümkün ama uyandığınızda kendinizi seks konusunda çok istekli hissetmeniz uyurken kendi kendinize bir şey yaptığınız anlamına gelmez. Çünkü aldığınız zevk, fiziksel bir uyandan çok beyninizde yarattığınız imajlara dayanır.13. Yaşadığınız bir orgazm, sadece iki veya üç kalori yakmanızı sağlıyor. Sevişme esnasında ise ortalama 50 kalori civarında enerji harcıyorsunuz. İşte daha çok sevişmek için bir sebep daha !

14. Araştırmalar, orgazmın sağlığınızı olumlu etkilediğini ortaya çıkardı. Faydaları ; yaşam kalitenizin artması, ömrünüzün uzaması ve bağışıklık sisteminizin güçlenmesi şeklinde sıralayabiliriz. Ayrıca mutlu bir seks hayatının kalp krizi ve kanser riskim azalttığını da ekleyelim.


5. Çok nadir olarak rastlansa da. Bazı erkekler orgazm anını çok kuvvetli yaşadıklarından bu esnada ölebiliyorlar. Bu olasılık, sevgililerini aldattıklarında daha da artıyor.

16. Yaşlan 18 ve 59 arasında değişen her üç erkekten biri erken boşalma sorunu yaşıyor. Tabii maalesef bu da neredeyse aynı sayıda sinirli kadına denk geliyor !


17. G-noktasındaki G harfi,konu hakkında 1950 yılında araştırma yapan bilimadamı Granfenberg'in ilk hafrini simgeliyor.

18. Sırf erkek arkadaşınızı üzmemek için bazen orgazm taklidi yapmanızın kimseye zararı olmaz . Ama o anı gerçekten yaşadığınızda kalap atışlarınızın hızlanması, nefes alıp verişlerinizin artması, gözbebeklerinizin büyümesi ve cildinizin kızarması hiç de saklanacak şeyler değil.


19. Erkeklerin orgazmı kadınlarınkine benziyor olsa da, kadınların ki dalgalar halinde geliyor. Erkeklerse zevkin doruğuna bir anda çıkıyorlar.

20. Erkekler hayatları boyunca ne kadar çok orgazm yaşarsa, prostat kanserine yakalanma riskleri o kadar azalıyor. O zaman ikiniz de daha ne bekliyorsunuz ki ?

ENDER SARAÇ YAĞ YAKTIRICI KÜR GÖBEK YAĞLARI YAKMAKarın bölgesinde bulunan yağları eritmek çok kolay olmaz.Bir çok insanın derdi olan karın bölgesi yağları hem görüntü hemde psikolojik açıdan insanı etkilemektedir.Karın bölgesinde ki yağları eritmek için ne tek başına diyet,ne bitkisel yöntemler ne de spor yapmak yeterlidir.Bunların hepsini bir yaptığımız zaman hem kesin sonuç alabilmek daha mümkün olur.Hemde daha kısa süre de form tutmamıza neden olur.

Ender Saraç Karın Bölgesi Yağları İçin Kür:

Hepsinden birer çorba kaşığı olmak üzere limon suyu,susam yağı,biberiye yağı ve okaliptus karıştırılır.Bu karışım karın bölgesinde yağlanma olan bölgelere masaj yapılarak dairesel hareketlerle sürülür.

Bu kürü hergün düzenli yapmanız önerilir.Belli bir zamanı ve kullanım süresi yoktur.Yanetkisi bulunmadığından dolayı sonuç aldığınız zaman bırakabilirsiniz.

YORK TESTİ YAPAN YERLER İSTANBUL
Vücudunuz siz farkında olmadan bazı besinlere karşı tepki veriyor olabilir. Son derece masum gözüken bir gıda türü, sindirim sisteminizde problem oluşturuyor ve sindirilemeyen besinler bağışıklık sisteminizi, aynı bir virüs veya bakteri gibi savunma sisteminizi tetikleyerek sizi hasta ediyor veya kilo almanıza sebep oluyor olabilir.
YORK TESTİ parmak ucunuzdan alacağımız kanı inceleyerek vücudunuzun hangi besinlere karşı intoleransı olduğunu tespit eder ve neticeye göre uygulamanız gereken beslenme programını oluşturur.
Dünya Sağlık Örgütüne göre dünya nüfusunun yarısında Gıda İntoleransı bulunuyor. 1 milyar kişide tanısı konmuş Gıda İntoleransı vardır ve WHO bu rakamın 2015'te 2,5 milyara ulaşacağını öngörmektedir. (WHO, JUNE 2006)
Gıda alerjisi ile Gıda İntoleransı karıştırılmamalıdır!
York testi yapan merkezler
Gıda alerjisi, gıdayı alır almaz anafilaksiye kadar gidebilen çeşitli semptomlarla ortaya çıkar ve IgE antikorlarının yükselmesi ile bilinir. Bu gıda intoleransı değildir.
Gecikmeli gıda alerjisi olarak da bilinen Besin İntoleransında, belirli bir besinin tam olarak sindirilememesi ile daha uzun sürede ortaya çıkan IgG antikorları yükselir.
Gıdanın alınmasından şikayetin oluşmasına kadar saatler hatta günler geçmesi, alınan gıda ile şikayetin ilişkilendirilmesini son derece zor hale getirir. Örneğin sabah içtiğimiz bir bardak sütün intolerans etkisi, akşam yorgunluk, şişkinlik veya daha birçok rahatsızlık olarak ortaya çıkabilir. Problemi yaşayan kişi, gün içinde birçok yiyecek yediği için bu rahatsızlığı içtiği bu süte bağlamada zorluk çeker.
Gıda intoleransı olan kişiler, yıllarca ne yapacaklarını bilmeden normal hayat ve aktivitelerinde sıkıntı yaşayabilir hatta bazı vakalarda çalışamaz hale bile gelebilirler.
York Testi ile hangi gıda’ya karşı intoleransınız olduğunu hemen öğrenebilirsiniz.
Gıda İntoleransı, Şişmanlık, Kilo verememe, Migren, Akne, Nedeni bilinmeyen ödem, Gaz, Şişkinlik, Kronik yorgunluk, Kabızlık, Cilt problemleri (örn. sivilceler, kaşıntı nörodermatit, kronik egzema vs.), Romatizmal hastalıklar, Astım, İshal , Mide krampları, Depresyon, Uyku bozuklukları, Baş ağrısı, Solunum yolu hastalıkları, Kronik Farenjit, Sürekli nezle olma, Ağızda yaralar, Epigastrik Ağrılar, Crohn hastalığı, İrritabl Bağırsak Sendromu, Sık gribe yakalanma, Kronik burun akıntısı, OSB (Otistik Spektrum Bozukluğu), Sedef hastalığı, Nörodermatit, Ürtiker... gibi birçok hastalığa yol açabilir.
YORK Testi'ni yaptırmış olan 2500 hasta arasında yapılan anket şu sonuçları vermiştir:
Hastaların;
%90’ı, kendi pozitif deneyimlerine dayanarak YORK Testi'ni herkese tavsiye ettiklerini...
%72’si, Bu test sonucunda sağlık durumlarının büyük ölçüde iyileştiğini...
%78’i, Sorunlu olarak teşhis edilmiş gıdaları zamanla tekrar beslenme planlarına dahil ettikleri zaman düzelmiş olan semptomların %90'ının tekrar geri geldiğini belirtmişlerdir.
%90’ı, kendi pozitif deneyimlerine dayanarak YORK Testi'ni herkese tavsiye ettiklerini...
%72’si, Bu test sonucunda sağlık durumlarının büyük ölçüde iyileştiğini...
%78’i, Sorunlu olarak teşhis edilmiş gıdaları zamanla tekrar beslenme planlarına dahil ettikleri zaman düzelmiş olan semptomların %90'ının tekrar geri geldiğini belirtmişlerdir.

York Testinin Yapıldığı Bazı Yerler

yorktest-tr.comEKİNEZYA ÇAYI EKİNEZYA HAPI FAYDALARI NELERDİR


EKİNEZYA-ECHİNACEA

Ekinezya (Echinacea purpurea, Echinacea angustifolia), kuru toprak ve ovalar ile seyrek ormanlık arazilerde doğal olarak yetişen çok yıllık bir bitkidir. Uygar dünya bu bitkinin özelliklerini Kuzey Amerika yerli halkından (Kızılderililer) öğrenmiştir. Onlar bitkinin kökünü ve yapraklarını deüişik amaçlar için kullanıyorlardı. Ekinezya, echinacoside, poli-sakkaritler (polysaccharides), poli-asetilenler (polyacetylenes), gliko-proteinler (glycoproteins), kafeik asit türevleri (Cichoric Acid), tri-glikosid (triglycoside), betain, seskiterenler (sesguiterpenes), karyofilen (caryophylene) içerir. Bitki bu maddelere ek olarak bakır ve demir mineralleri ile tanenler, protein, yağ asitleri ve A, C, E vitaminleri de içermektedir. İçerdiği vitamin, mineral, protein ve diğer faydalı maddelerle dengeli beslenmeye yardımcı olan Ekinezya son yıllarda popüler hale gelmiştir. Bağışıklık sistemi için dengeli beslenmenin önemi ise artık herkes tarafından bilinmektedir.

KEDİ OTU VALERİAN OFFİCİNALİS FAYDALARI ZARARLARI

Kediotu (Valeriana officinalis) bitkisinin toprak altında kalan yapısı (yani rizomları) 5 cm uzunluğunda ve 2-3 cm çapındadır. Rizomların çevresinde 2-3 mm kalınlığında ve 10 cm uzunluğunda kökler bulunur. Köklerin üzeri sarımsı-esmer bir kabukla kaplıdır. Kediotu köklerinin kendisine özel bir kokusu vardır. Bu kokudan kediler çok hoşlanırlar. Hatta bazen kediler bu bitkinin köklerini çıkartırlar. Aslında bitkiye “Kediotu" isminin verilmesinin asıl nedeni de budur. Kediotu’ nun kurutulmuş kök ve rizomlarında; Actinidin,Chatinidin, nişasta, Valerien asidi, İsovalerien asidi, eterli alkaloitler, uçucu yağ (%0.5-2), şeker ve tanenbulunmaktadır. Bitkinin köklerine özel kokuyu veren madde, uçucu yağ içinde bulunan valerianik asit(valerenic acid) tir. Çarkıfelek (Passion flower), fırıldak çiçeği ve saat çiçeği olarak da bilinir. Gölgeli ve nemli duvar diplerini sever. Yazları açan tekerlek biçimindeki gösterişli çiçekleri, erguvani, pembe ya da kırmızı renkte ve iridir. Çarkıfelek bitkisi, harmin, harmol, harman ve passiflora adı verilen alkaloitler, flavon, glisosit ve sterol içerir.

FARANJİT NEDİR FARANJİT BELİRTİLERİ VE FARANJİT TEDAVİSİ

Faranjit Nedir,Faranjit belirtileri,Faranjit Tedavisi:

Boğazda, küçük dil arkasında, bademciklerin olduğu bölgenin (farenks) iltihaplanması. Faranjiti oluşturan nedenlerin başında virüsler ve bakteriler gelir. Çocuklarda faranjitlerin yüzde 95’i virüslerdir. Erişkinlerde ise yüzde 3-5 oranında bakterilerdir. Bu tür mikroplarla oluşan faranjitlere akut faranjit denir.Burnun mekanik olarak tıkanıklığı, kemik eğrilikleri ve burundaki etlerin büyük olması, alkol, sigara, alerji, beslenme bozuklukları, iklim değişiklikleri özellikle üst solunum yollarının diğer hastalıkları gibi faktörler faranjitin gelişmesini kolaylaştırır. Hastalık, vücutta lokal ve genel belirtiler gösterir. Lokal belirtiler; boğazda ağrı, yanma, batma hissi, öksürük, yutma zorluğu ve boğazın o bölümünde şişlik ve kızarıklık ile kendini belli eder. Bunlar lokal belirtilerdir.

Genel belirtiler; ateş yükselmesi, boyundaki lenf bezlerinin şişmesi, iştahsızlık, hâlsizlik, yorgunluk gibi belirtilerdir. Hastalığın tedavisi mutlak surette istirahat, kalorisi yüksek gıdalar, ayrıca ilaç, vitamin ve nefes açıcı ilaçlarla olur. Eğer akut faranjit tam tedavi edilmez ve kolaylaştırıcı faktörler hâlen devam ediyorsa hastalık kronikleşebilir. Ayrıca kronikleşmede şu etkenler de sayılabilir: Ailevî yatkınlık, dolaşım sistemi hastalıkları, böbrek hastalıkları, sindirim sistemi hastalıkları, endokrin hastalıklar ve gayrisıhhî ortamlarda çalışma hastalığın kronikleşmesine yardımcı etkenlerdir. Bir başka neden de farenkse komşu organların kronik hastalıklarıdır. Kronik faranjitin şekillerini hekim saptar.

Bunlar şöyle sıralanabilir: Basit tipte kronik faranjit, daha çok gençlerde görülür. Muayenede farenks mukozasında kırmızılık ve üzerinde ufak tipte kabarcıklar hâlinde lenf bezleri görülür. Yine bu bölgede kurumuş ifrazat vardır ve hasta bunu çıkarmak için gıcık şeklinde öksürmek ister. Hypertrofik şeklinde lenfler biraz daha büyümüştür. Dolayısıyla farenks mukozası kalınlaşmıştır ve hasta, genzinde tutkal gibi yapışık ifrazat olduğunu söyler. Lateral faranjitte ise farenksin yan duvarlarında, yani bademciklerin arka tarafında yukarıdan aşağıya inen şerit şeklinde kalınlaşmış mukoza ve lenf bantları görülür.

Hasta, sabah kalktığı zaman boğazında ağrı ve sanki yabancı cisim varmış gibi bir durumun olduğunu hisseder. Atrofik faranjit de farenks mukozası incelmiş, pembe görünümünü kaybetmiş, soluk bir durumdadır. Hastanın boğazında kuruluk ve sertlik hissi, yapışkan kabukların bulunması, nefesinin kokması şikâyet konusudur. Mukozanın görünümü cilalı gibidir. Kronik faranjit ve faranjitlerin tedavisi; akut faranjitlerin doğru tedavi edilmesi, ilaçların doğru alınması ve tam istirahattir. Eksik tedavi, hastalığı uzatır. Hastanın ailevî yatkınlığı varsa, kronikleştiyse, mevcut hastalığı kolaylaştırıcı faktörlerin ortadan kaldırılması gerekir. En önemlisi, burunda solunumu engelleyen bir kemik eğriliği veya et varsa düzeltilmesi gerekir. Büyük kentlerdeki hava kirliliği de faranjit nedenidir.Farenjit Belirtileri

- Boğazda ağrı, yanma, kuruluk hissi, kaşınma,
- Yutkunurken zorlanma.
- Öksürük,
- Ateş, ses kısılması,
- Halsizlik, yorgunluk,
- Burnun akması,
- Toz ve yiyeceklere karşı hassasiyet gelişiyor,


Kimilerinde Farenjit uzun süreden beri vardır ve çok fazla rahatsız edici şikayetler gözlenmez. Bu durumda farenjit hastalığı kronikleşmiştir. Müzmin farenjit denilen durum ortaya çıkar. Farenjit Hastalığın çok şiddetli olduğu ve yeni yeni görüldüğü durum ise akut farenjit adını alır. Farenjit hastalığınız olup olmadığını öğrenmek için uzman bir hekime danışmalısınız.


Akut Farenjit :

Hastanın şikayetleri daha belirgindir. Boğaz ağrısı, yutkunma zorluğu, boğazda kuruluk,yanma veya kaşınma hissi, ateş, öksürük gibi şikayetler olur. Boyunda beze, burun tıkanıklığı, burun akıntısı, baş ağrısı, halsizlik, kırgınlık, ses kısıklığı gibi şikayetlerde görülebilir. Akut farenjit herkesde görülebilir

Kronik Farenjit :

Kronik farenjit te ateş, halsizlik ve kırgınlık gibi şikayetler belirgin olarak görülmez. Boğaz ile ilgili şikayetler daha hafiftir ama bu şikayetle hiç kaybolmaz ve yahut sık sık ortaya çıkar. Boğazda kuruluk hissi, gıcık, yanma, kuruluk, yabancı cisim hissi, takılma, hafif yutkunma zorluğu gibi şikayetler olur.

Gıcık öksürüğü şeklinde bir öksürükte eşlik edebilir. Hastalar boğazını temizleyerek rahatlayacakları hissine kapılırlar ve sürekli temizleme hareketi yaparlar. Ancak bu çoğu zaman boğazı daha fazla tahriş etmeye neden olur.

farenjit hastalığın bazı belirtileri girtlak kanseri hastalığı belirtileri ile benzerlik göstermektedir. Örnegin ;Ses kısıklığı, boğazda takılma ve Kulak ağrısı Girtlak Kanseri hastalığınında da görülebilir, Bu sebebden uzun süren problemlerinizde örnegin uzun süreli ses kısıklığında (üşütmeden oluşan ses kısıklığı birkaç günde geçer ) mutlaka konusun da uzman bir hekime danışılmalıdır. Erken teşis için bu cok önemli
Farenjit ' den Korunma Yolları

Farenjit ' den korunmak için sigarayı bırakmak gerekir. Boğazı tahriş eden aşırı sıcak ve soğuk yiyeceklerden kaçınılmalıdır. Boğazı temizlemek de tahriş edici olduğu için yapmamak gerekir. Tozlu ve kirli ortamlardan, kapalı yerlerden uzak durmak gerekir. Elleri sık yıkamak ise enfeksiyonu önlemeye yardımcıdır. Eğer alerjiniz varsa buna neden olan şeylerden korunmalısınız. Mide asidinin boğaza kaçtığı reflü gibi bir sorununuz varsa çay, kahve, alkol, kola gibi içecekleri azaltmak.

Düzgün bir yaşam, düzenli yapılan spor ve vitaminsiz kalmamak farenjit ' den korunmayı sağlayan durumlardır.

Nasıl Farenjit Oluruz?

Boğazın arka kısmı mikroplara, toza, ısıya karşı hassastır. Hem akut farenjit hem de kronik farenjit ' in nedenleri birbirine benzese de arada küçük farklar bulunur.

Kronik farenjit ' te virüsler rol oynamasına rağmen genellikle bogazı tahriş edici bir faktör vardır. Sigara ve alkol kullanımı, kuru hava, aşırı sıcak ya da soğuk yiyecekler ve asitli içecekler sebep olabilir. Bir de burun tıkandığında farenjitin olması iyice kolaylaşır.

Akut farenjit te ise sebep genelde virüs ya da bakteridir. Yine tahriş edici nedenler de farenjit ' in oluşmasında rol oynar. Mevsimler, farenjit oluşumunda etkendir. Kapalı ortamlarda görülme sıklığı fazladır.


Reflü Farenjit ilişkisi

Reflü hastaların bazılarında asidin yemek borusunda neden olduğu hasar sebebiyle midede veya göğüs kafesi arkasında yanmalar oluşabilir. Ancak, farengolarengeal reflüsü olan hastaların çoğunda bu şikayetler görülmez. Sebebi; tahrişe neden olan asidin yemek borusunda çok uzun süre kalmamasıdır. Bu asitin daha hassas olan gırtlak ve bogaza kadar geldiginde bu bölgeler kolaylıkla tarhiş olduğunda mide ve yemek borusu şikayetleri olmadan ses ve yemek borusu ile ilgili şikayetler ortaya cıkmaktadır. , Sık sık farenjit veya larenjit sorunu olan kişilerin önemli bir kısmında reflü hastalığına da görülmüştür.

Farenjit Tedavisi


Farenjit için Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar;

- Uykusuz kalmamak , yorgun düşülmemeli.

- Yatmadan ağız gargarasıyla temizlik yapmak dişleri fırcalayarak agızda bakteri oluşturacak yemek artıklarını siş aralıklarından temizlemek.

- Gece uyuduğunuz odada kalorifer varsa, odayı mutlaka nemlendirin, kalorifer peteğine su askısı takın, odanın nemli durmasını sağlayın.

- Sigara ve alkol almamak , Koyu çay ve kahveden ve asitli içecekler den kaçınmak.

- Tozlu yerlerde ve kirli havada bulunmamak

- Aşırı sıcak ve soğuk gıda almamak , Bol Baharatlı, acı yemeklerden ve Kabuklu bogazı tarhiş edici yiyeceklerden kacınmak

- Üşümemeye çalışmak

- Bol, bol sıvı alın, terli iken korunmaya dikkat edin.

- Alerjiye neden olan faktörlerden uzak kalmak , hangi maddeye karşı alerjiniz olduğunuzu mutlaka öğrenin, alerjinin arttığı dönemlerde, faranjitin azması muhtemel, bu nedenle alerjinizi kontrol altında tutun.

- Vitamin gereksinimlerini karşılamak , özellikle c vitamin.

- Ağız yoluyla değil burundan nefes almak, cünkü agız direk olarak ortam daki tozu ve bakterileri bogaza göndermekte, burun ise toz ları süzer ve soludugumuz havayı nemlendirerek cigerlerimize göndermekte.

- Boğazı temizlemeye çalışmamak


Farenjit insanda bir anda oluşmuyor belli süreç içerinsinde oluşmaktadır, tedaviside uzun süreli geçmektedir hastalık kendisini 45-50 günde tekrarlayabilir.


Farenjit tedavisine başlanırken ilk önce hastanın "boğaz Kültürü" alınıyor , bu kültür sayesinde hastalığın mikrobik olup olmadığı belirlenir.


Akut Farenjit ' in Tedavisi:

Akut farenjit te sıcak sifalı çay içilmesi iyi gelir. Akut farenjite virüslerin neden olduğu düşünüldüğünde antibiyotik verilmesi gerekli değildir. Ancak sıklıkla virüslerin yaptığı iltihaba bakterilerde eklendiğinden antibiyotikler hastalığın iyileşme süresini kısaltmaktadırlar. Antibiyotik olarak penisilin türevleri, sefalosporin veya makrolidler kullanılabilir. Antibiyotiklerin yanısıra, ağrı kesici-ateş düşürücü ilaçlar, alerji düşünülen hastalarda antihistaminikler, burun açıcı spreyler, öksürük kesiciler ve ağız gargaraları (tuzlusu ile gargara olabilir) kullanılabilir.

Kronik Farenjit ' in Tedavisi:

Kronik farenjit için tedavi uzun sürer.Tedavide niçin kronik farenjit olunduğu araştırılır.Kronik farenjit e sebep olan etkenlerden uzak durulmalıdır. Farenjit adaçayı, okaliptüs, aItırı, hatmi, mirra ve papatya çayı içilmesi azda olsa rahatlatıcı özeliklere sahiptir. Kronik farenjitin tedavisi oldukça zordur. Hastanın bazı durumlara dikkat etmesi gerekmektedir. Ancak yine de kronik farenjit çoğu zaman tam olarak ortadan kaldırılamaz. Tedaviyi belirlemek için kronik farenjiti ortaya çıkaran başka bir faktör olup olmadığına bakılmalıdır. Eğer bulunursa önce onun tedavisi gerekir.

ÇIPLAK VÜCUT SERGİSİ

New York'lu fotoğraf sanatçısı Vanessa Beecroft, Almanya'nın Frankfurt şehrindeki kent müzesinde gerçekleşen modern sanat sergisi tartışmalar yarattı.

"Modada Gereksinim. 90'lı Yıllarda Moda ve Fotoğrafçılık" adlı sergide çoğu çırılçıplak olan 20kadın sabit duruyor ve boşluğa bakıyor.

Başta Bild olmak üzere birçok gazete, "Bu sanat mı?" diyerek sergiyi eleştirdi. Sergi, muhafazakar kesimle birlikte feministleri de kızdırdı.

1969'da İtalya'da doğan ve şu anda New York'ta yaşayan Vanessa Beecroft, eserlerini genellikle garaj, bahçe, salon gibi geniş mekanlarda sergiliyor ve performanslarında çıplak kadınları kullanmayı tercih ediyor.

Bu sergi olay yarattı-1


Bu sergi olay yarattı-2


Bu sergi olay yarattı-3Bu sergi olay yarattı-4
Bu sergi olay yarattı-12Bu sergi olay yarattı-13


Bu sergi olay yarattı-5

BLACK LİGHT SHOW MUHTEŞEM BİR GÖSTERİ

Black Light adı verilen dans ve show grubunun bir gece kulubunde gerçekleştirdiği muteşem işık showunu bi izleyin bence gerçekten muhteşem .EN HIZLI ESTETİK YAPTIRMA HIZLI SONUÇ HIZLI GÜZELLİK

Geç kalmadınız! Hızlı sonuç veren estetikler


En yakın arkadaşınız 10 yaş genç ve 10 kilo daha az görünmesine rağmen, estetik yaptırmadığına yemin ediyorsa ona inanabilirsiniz. Çünkü estetik kategorisine sokulması zor yeni operasyonların işlem süreleri kısa, etkileri güçlü. İyileşme dönemleri ise zahmetsiz. Tam da, bu yazı çok daha formda ve genç karşılamak isteyenlerin ihtiyaç duyduğu gibi...
Bilenler bilir; estetik operasyonlarının dönemi kış mevsimidir. Yağlar bu dönemde alınır, burunlar bu dönemde düzeltilir, ciltler güneşin kendisini bulutlar arkasına gizlediği dönemde gerilir. Bu durumun da temel iki nedeni vardır; ilki estetik operasyonların kısa dönemde yarattığı morluk ve şişlikleri kapalı giysiler arkasına saklayabilmek, ikincisi de güneşin yapılan izleri lekeye dönüştürmesini önlemek. Ama şimdi tüm bu anlattıklarımız geçmişte kalabilir. Çünkü yeni teknolojilerle uygulanan estetik operasyonların iyileşme dönemleri de oldukça kısa. Şimdi, yazı hayallerindeki vücut ve yüzle karşılamak isteyenlerin “Peki bunlar hangileri?” diye sorduğunu duyabiliyoruz. O zaman hemen Superplast Estetik Cerrahi Merkezi’nden Estetik - Plastik ve Rekontrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Güner ve Op. Dr. Hasan Fındık’ın katkılarıyla hazırladığımız haberimize geçelim...

VÜCUTTA...
LİPOLİZLE İNCE AYAK BİLEKLERİ
Nedir? Bacak güzelliğinin önemli bir sırrı da ince, zarif ayak bilekleri. Ancak bazı kadınlar ne kadar kilo verirlerse versinler, ayak bileklerini inceltemiyor bu bölgedeki yağlardan kurtulamıyorlar. İşte bu işlem de, bu bölgedeki yağların alınıp, ayak bileklerinin incelmesine olanak tanımak üzere geliştirilmiş.
Nasıl uygulanıyor? Öncelikle yapılacak işlem planlanıyor. Ve inceltilecek bölge işaretleniyor. Sonra özel solüsyonlarla yağ dokusu hücrelerinin eritilmesi sağlanıyor. Erimiş hücreler basınç uygulayan bir cihazla bölgeden uzaklaştırılıyor ve vücut tarafından atılması sağlanıyor.
Ne kadar sürüyor? 45 dakika -1 saati geçmiyor.
İyileşme dönemi nasıl? Operasyondan hemen sonra günlük hayatınıza devam edebiliyorsunuz. Uzmanlar, operasyondan sonraki 15 gün içinde hareketsiz bir şekilde ayakta durmamanızı öneriyor ama yürüyüşün faydalı olduğu görüşünde birleşiyor. Bilekler ince görünümüne yaklaşık 15 – 20 gün içinde kavuşuyor.
Fiyatı: 1.500 - 3.000 TL arasında değişiyor.

LATİN KALÇASI İÇİN POPO ASMA
Nedir? Yöntem düz, basık ve düşük görünen kalçaların toplanıp yukarı kaldırılması esasına dayanıyor. Daha önce uygulanan silikon takviyesi ve yağ enjeksiyonuna göre daha başarılı sonuçlar veren bir operasyon olarak kabul ediliyor.
Nasıl uygulanıyor? İnce kanüllerle iz bırakmayacak şekilde bölgeye giriliyor ve yeni geliştirilen çok dayanıklı iplerle, yumuşak dokular sert dokulara tutturuluyor.
Ne kadar sürüyor? 2-4 saat arasında değişiyor.
İyileşme dönemi nasıl? Hastanın bir gün boyunca yatması gerekiyor. Ancak 2-3 gün sonrasında günlük hayatına devam edebiliyor. Sonuç hemen alınabiliyor.
Fiyatı: 4.500 - 5.000 TL arasında değişiyor.

Geç kalmadınız! Hızlı sonuç veren estetikler

DİZ ESTETİĞİ
Nedir? Diz bölgesi estetiği; fazla yağların alınması ve gerekiyorsa çökük olan yerlere nakledilmesi olarak tanımlanıyor.
Nasıl uygulanıyor? Öncelikle liposuctionla fazla yağlar alınıyor. Ardından bunlar özel bir işlemden geçirilerek nakil için uygun hale getiriliyor. Ve enjeksiyonla çökük yerlere naklediliyor.
Ne kadar sürüyor? Her iki bacak için en fazla bir saat sürüyor.
İyileşme dönemi nasıl? Operasyon sonrasında hastanede kalmak gerekmiyor. Hemen evinize gitmeniz mümkün. İlk bir, iki gün dinlenme öneriliyor. Şişlikler bir hafta içinde kayboluyor.
Fiyatı: 1.800 - 3.000 TL arasında değişiyor.BÖLGESEL İNCELMEDE; SLIMLIPO
Nedir? USA’da FDA onayı almış olan Slimlipo Lazer Teknolojisi, prensip olarak liposuctiona benziyor. Ancak bandajlama ve iyileşme süresi daha kısa. Bu yöntem, çok büyük çaplı olmayan bölgesel fazlalıklar için ideal.
Nasıl uygulanıyor? Bu teknolojideki lazer tamamen yağ hücrelerine duyarlı... İşlem yapılacak bölge belirlendikten sonra, bölgeye lokal anestezi uygulanıyor ve yağlara özel bir solüsyon veriliyor. Amaç sadece yağların yönteme uygun hale gelmesini ve sıvılaşmasını sağlamak. Ardından Slimlipo’nun “sadece yağ hücrelerine duyarlı” lazer ayarlamaları yapıldıktan sonra, son derece ince bir kanülle, yaklaşık birkaç milimlik kesikten içeri giriliyor. Lazer o bölgedeki yağları eritiyor. Yağlar özel bir şırınga ile yine aynı kesiklerden alınıyor. Slimlipo aynı zamanda cildi geren ayrı bir lazer başlığına sahip. Cilt bu lazer ile geriliyor.
Ne kadar sürüyor? İşlem yaklaşık 1 saat sürüyor.
İyileşme dönemi nasıl? Operasyon sonrasında işlem uygulanan bölgeye bir bandaj uygulaması yapılıyor. Bu bandaj yaklaşık dört - beş gün kalıyor. Kişilerin ağrı eşikleri farklı olsa da çoğu hasta geceyi normal bir ağrı kesici alarak geçirebiliyor. Kişiler yöntem uygulandıktan bir - iki gün sonra normal sosyal hayatına devam edebiliyor.
Fiyatı: 3.500 - 5.000 TL arasında değişiyor.
Geç kalmadınız! Hızlı sonuç veren estetikler

YÜZDE...
İPLERLE GÖZ ASMA (STAR EYES)
Nedir? Gözlerin hafif çekik olması yüze hem hoş hem de daha genç bir görünüm kazandırabiliyor. Bu işlem de bu amaçla gözlerin hafifçe yana- yukarı doğru çekilmesi esasına dayanıyor. İşlem herkese uygulanabiliyor ancak özellikle gözleri yapısal olarak aşağı doğru olan kişilerde oldukça memnuniyet verici sonuçlar alınmasını sağlıyor.
Nasıl uygulanıyor? Kirpiklerin uç kısmından girilerek gözler kulaklara doğru hafifçe çekiliyor ve burada sabitleniyor. Böylece hafif çekiklikte, oldukça doğal ve hoş görünen gözler yaratılabiliyor.
Ne kadar sürüyor? Yaklaşık 30 – 45 dakika içinde tüm işlem bitmiş oluyor.
İyileşme dönemi nasıl? Bu işlemden sonra hemen sonuç alınıyor ve hastaların çok büyük bir bölümünde morarma, şişme görülmüyor. Bu nedenle bir iyileşme döneminden bahsetmek mümkün değil. Operasyondan hemen sonra günlük hayatınıza devam edebiliyorsunuz.
Fiyatı: 1.500 - 2.000 TL arasında değişiyor.

FINELIFTING İLE YÜZ GERME
Nedir? Finelifting (Facial Improvement by New Fillers and Lights) sisteminde 11 farklı lazer ışığı kullanılıyor ve uzman bu lazerler içinde hastanın cilt yapısına en uygun olanları seçerek özel bir kombinasyon oluşturuyor. Böylece daha başarılı sonuçlar alınması sağlanabiliyor. Bu ışıklar yüze uygulanıyor ve cildin kolajen üretimi harekete geçiriliyor. Böylece cilt daha genç ve gergin bir hal alıyor.
Nasıl uygulanıyor? Herhangi bir kesi ya da dikiş içermeyen bu yöntemde hastaya uygun lazer ışıkları seçildikten sonra özel bir başlıkla bunlar cilde tatbik ediliyor. Hastanın göz çevresi, ağız kenarı için farklı dalga boyları uygulanabiliyor. İşlem sırasında hasta herhangi bir ağrı sızı hissetmediği için anesteziye de geek olmuyor. İstenilen sonucu elde etmek için 2-4 seans arası uygulama yeterli gelebiliyor.
Ne kadar sürüyor? Seanslar yaklaşık yarım saat..
İyileşme dönemi nasıl? Hasta işlem sonrasında yüzünde bir sıcaklık ve pembelik hissedebiliyor. Ancak bunun ötesinde bir belirti görülmüyor. Bu nedenle hasta günlük hayatına hemen dönebiliyor. Gerekiyorsa doktorun verdiği koruyucu ürünler kullanılıyor. İşlemin tam etkilerinin görülmesi ise cildin kendisini yenilemesiyle beraber yaklaşık bir ay içinde oluyor.
Fiyatı: Seans fiyatları 1.000 - 2.000 USD arasında değişiyor.

SLIMLIPO İLE GIDI ALMA
Nedir? Gıdı bölgesi birçok kişinin en çok rahatsız olduğu bölgelerden bir tanesi... Ne kadar kilo verilirse verilsin, boyun, boyun altı ve gıdı bölgesindeki yağlar istenilen şekilde yok olmuyor ve kişinin gıdısı ise olduğundan daha kilolu bir görüntü yaratıyor. Bu bölge için şimdiye kadar estetik cerrahi birçok yöntem denenmiş bunlar tam olarak istenilen sonuçları vermemiş. Uzmanlara göre Slimlipo burada da oldukça etkili sonuçlar veren bir yöntem.
Nasıl uygulanıyor? Gıdı ve gerekiyorsa biraz yukarı, yanaklara doğru olan bölgeye lokal anestezi uygulanıyor. Ardından yağlara özel bir solüsyon veriliyor. Amaç sadece yağların yönteme uygun hali gelmesi ve biraz daha sıvılaşmasını sağlamak. Daha sonra Slimlipo’nun “sadece yağ hücrelerine duyarlı” lazer ayarlamaları yapıldıktan sonra, son derece ince bir kanülle, yaklaşık birkaç milimlik kesikten içeri giriliyor. Özel bir şırınga ile yine aynı kesiklerden alınıyor. Kanüllerin girdiği, kulak arkasında bulunan küçük kesiklere birer dikiş atılıyor ve dikişler bir süre sonra kendi kendine yok oluyorlar ve izleri asla belli olmuyor.
Ne kadar sürüyor? Yarım - bir saat arası bir zamanı kapsıyor.
İyileşme dönemi nasıl? Bölgeye hafif bir bandaj uygulaması yapılıyor ve bu bandaj bir-iki gün kalıyor. Bandaj çıktıktan sonra şişlikler hızlı bir şekilde iniyor ve böylelikle yüz kemiği son derece net hale geliyor. Hasta hem daha zayıf hem de daha genç görünmeye başlıyor.
Fiyatı: 3.500 - 5.000 TL arasında değişiyor.
Yeni geliştirilen estetik operasyonlarda, yüze en az düzeyde müdahale ediliyor; bu sayede işlemlerden daha doğal sonuçlar alınabiliyor.