YASAKLI ATATÜRK FİLMİ PARALI ASKERLER YOU CANT WİN EM ALL

Yasaklı ATATÜRK filmi Paralı Askerler
You cant win em all
Atatürk’ün ilk kez yabancı bir aktör tarafından canlandırıldığı 'Paralı Askerler' (You Can’t Win ’Em All) filminin görüntüleri ilk kez Gülay Özdem’in sunduğu 10’dan Sonra programında yayınlandı.

40 yıldır yasaklı olan filmi ilk kez TRT ekranlarında izleyenlerin arasında dönemin oyuncularından Salih Güney de vardı.10’dan Sonra programının canlı yayın stüdyo konuğu olan Güney, filmi ekranda görünce şaşkınlığını gizleyemedi. Duygusal anlar yaşayan oyuncu, yasak nedeniyle tepkisini dile getirdi. Güney, filmin o tarihte Charles Branson’un bir gazetenin röportaj teklifini geri çevirmesi ve bunun basına yansımasıyla filmin aleyhinde bir kampanya başladığını ve bu nedenle Türkiye’de gösterime girmediğini söyledi.

Filmin diğer oyuncusu Fikret Hakan da programa telefonla bağlandı. Usta oyuncu da Salih Güney gibi 1970 yılında çekilen yasaklı filmi ilk kez ekranda görmekten mutluydu.

'Paralı Askerler' filmini İngilltere’de tesadüfen bulan sinema yazarı Ali Murat Güven de filmi keşfetme hikâyesini 10’dan Sonra programında anlattı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder