EN İYİ DOĞAL SAÇ BOYASI HANGİSİ NASILDIR


Saçınızdaki boya, saç derisinde kepek, ciltte de alerji yapmamalı. Saçın kurumasını önleyip, doğal ve ışıl ışıl görünmesini sağlamalı
Saçlarının rengini özgürce seçmek ve gönlünce değiştirebilmek kadınların en büyük keyiflerinden biri… Kadınları, saç modeli ve renk seçimi kadar zorlayan bir başka seçim ise doğal saç boyları ile diğer boyalar arasında yaşanıyor. Kadınlar saç boyalarında hem doğal içerik hem de yüksek performans beklentisi içinde. Bu nedenle birçok marka bu beklentileri karşılamak üzere ürünler hazırlıyor. Hala “Neden doğal saç boyası kullanayım ki?” diye soranlardansanız size 1 değil 10 neden sayabiliriz:
1- Ciltte alerjik reaksiyon ve kaşıntı yapmıyor
Saç boyaları, içeriğindeki kimyasal maddelerden dolayı ciltte kaşıntı, kızarıklık ve alerjik reaksiyonlara sebep oluyor. Doğal boyanın bitkisel içeriği, sizleri bu sorunlarla karşı karşıya kalmaktan kurtarıyor.
2- Kepeğe neden olmuyor
Doğal boya, saçı ve saç derisini kurutmadığı için kepek oluşumuna da sebep olmuyor. Saçı nemlendiriyor ve parlatıyor.
3- Kokusuz
Amonyak içermeyen formülünden dolayı, boya esnasında ve sonrasında saçlarınızda rahatsız edici amonyak kokusu bırakmıyor.
4- Saç dökülmesini engelliyor
Sık sık boyatmak, saçların her seferinde biraz daha yıpranmasına ve dökülmesine neden oluyor. Doğal boyalar bitkisel içeriğinden dolayı sık kullanıma uygun olduğu ve saçı beslediği için saç dökülmesini engelliyor.
5- Saçı kurutmuyor
İçeriğindeki bitki yağları, saça kaybettiği nemi geri kazandırıyor, kurutmadan renklendirmeye yardımcı oluyor.
6- Ciltte leke bırakmıyor
Formülündeki doğal özler sayesinde kimyasal boyalarda olduğu gibi ciltte boya lekesi bırakmıyor.
7- Saça bakım yapıyor
Bitkilerin yararlarını saçınıza yansıtıyor ve saçlarınızı boyarken bitki özleriyle de bakım yapıyor.
8- Saçın doğal görünmesini sağlıyor
Saça, doğal renk pigmentleri verdiği ve yapay renklendiriciler içermediği için doğal bir görünüm sağlıyor.
9- Kanserojen madde içermiyor
İçeriğindeki bitkisel özler ve doğal renk pigmentleri, tehlikeli hastalıklara yakalanma riskini ortadan kaldırıyor.
10- Saçı kuvvetlendiriyor
Formülündeki bitkiler saçı kuvvetlendiriyor. Saç renginizi değiştirmeden yalnızca kuvvetlendirmek için de kullanılabiliyor.
Ne içermediği de önemli!
Elbette bir saç boyasının ne içerdiği kadar, neyi içermediği de önemli. Saç boyaları; amonyak, yapay parfüm, silikon, paraben, parafin, mineral yağlar, alkol, formaldehyde türevleri, yapay renklendiriciler ve koku gibi kimyasal maddeleri içermemeli, formülleriyle saçlarınıza bakım, sağlık, performans, beyaz kapama ve muhteşem bir ışıltı sağlamalı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder