KRİLL YAĞI ZARARLARI YAN ETKİLERİ NELERDİR


Krill yağı genel olarak kullanılması oldukça güvenli olan bir beslenme desteğidir.Bu güvenliği FDA (FOOD AND DRUG ADMINISTRATION) tarafındanda onaylanmıştır.
Yalnız her nekadar güvenli bir besin desteği olsada yinede bazı uyarıları mevcuttur.Bu uyarılar arasında en önemli olanlarından biriside krill yağının kan sulandırıcı etkisinin olduğu ve eğer asprin veya benzeri bir kan sulandırıcı ilaç veya destek kullanılıyorsa, krill yağını kullanmadan önce bir uzmana danışılması gerektiğidir.
Bunun haricinde krill in bir deniz canlısı olması nedeniyle eğer kullanıcının deniz ürünlerine karşı bir alerjisi olması krill kullanımınıda etkileyebilir.Ama her nekadar krill e karşı alerjiniz olsa bile bu alerji genelde krill proteinine karşı olan bir alerji dir.Krill yağında ise bu proteinler bulunmadığından yinede krill yağı kullanılabilir.Fakat böyle bir durumdada bir uzman doktora danışmakta yarar vardır.
Krill yağının hamilelerde veya emziren bayanlarda kullanımı ise mumutlaka doktor danışmanlığında olmalıdır.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder