NABIZDA TEKLEME EXTRASİSTOL NEDİR

kalpte tekleme


Extrasistol diğer bir ifade ile nabız atışlarında hissedilen teklemelerin gerçek adı.
Evet eğer sizlerde o nabızlarını kontrol edipte birden bire şoke olan o kişilerden biriyseniz artık Extrasistol kavramını çok daha yakından biliyorsunuz demektir.

Extrasistol extra dan atım anlamına gelen bir terimdir ve kalbin extradan bir atım yapması demektir.Bu extra atım sırasında kişiler kalp atışlarının birden bire durduğunu (yaklaşık olarak 1 atım aralığı kadar) ve hemen ardından güçlü bir atım gerçekleştirdiğini hissederler.Tabiki bu duyguyu yaşayan insanlar çok iyi bilirlerki bu extra atımlardan doğan duraklama hissi gerçekten rahatsız edici ve bir okadarda korkutucudur.( gerçekten yaşayan bilir).

Aslında bu extrasistoller sırasında kalp durmaz sadece bir sonraki atım ile arasındaki zaman normalden daha uzun sürdüğü için kişi sanki kalbi durmuş gibi hisseder.

Ben bu konuda sizlere temel diye nitelendireceğim yukardaki bilgileri verdikten sonra asıl sözü işin üstadına bırakmak istiyorum ve sizleri daha ayrıntılı ve doğru bilgilendireceğini düşündüğüm Dr.Murat Kınıkoğlu nun sitesine yönlendiriyorum.Eğer sizde kendinizde Extrasistol hissediyorsanız mutlaka okumanız gereken makalelerin olduğu Dr.Murat Kınıkoğlunun sitesi BURDA

3 yorum:

 1. Benim eşimde de ortaya çıkan çok sıkıntılı bir şey ,kendi normal yaşamını etkilemesinin yanı sıra ben de oldukça etkileniyor endişeleniyorum. Bunun bir tedavisi olduğu yazmıyor okuduğumuz sayfalarda, şu an için yapabildiğimiz tek şey stresten uzak yaşamak ve sağlıklı beslenme .

  YanıtlaSil
 2. Adsız5/02/2013

  bendede oldu bu extrasistol hemde baya rahatsız ediyordu yaklaşık 3 hafta çektim ama sonunda bi yöntem buldum ve denedim ve yaklaşık bir hafta sonra azaldı ve şu an Allah a şükür geçti. yöntemim şu hergün beyaz üzüm yedim yaklaşık 150 gr civarı ve bide çayı nerdeyse günde 1 bardağa kadar azalttım kahvede içmedim veiştesonuç extralar azaldı ve şuan hiç yok.sizde extrasistollerden şikayetçiyseniz mutlaka deneyin derim bu yöntemi inanın iyi gelicektir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, ek atım'lar için üzüm tedavisini ben de okumuştum, bir iki gün denedim ama devam etmedim, ihmalkarlığımdan, bu akşamdan itibaren başlıcam, teşekkürler.

   Sil