CEP TELEFONU KULLANAN ÇOCUKLARIN MOBİL GÜVENLİKLERİ

Ülkemizde vede dünya genelinde cep telefonu kullanım yaşının oldukça düşük seyretmesinden kaynaklı bir problem olarak ailelerin karşısına çıkan en önemli sorun; çocuklarının cep telefonlarını kullanırken ki güvenliklerinden endişe duyuyor olmaları dır. Akıllı bir telefon ile yapılabileceklerin artık bir masa üstü bilgisayarla yapılabileceklerden neredeyse hiç bir farkı olmaması nedeniyle, özellikle de online mecralarda cep telefonlarıyla rahatlıkla gezinilebilmesinden kaynaklı çocukları bekleyen bir çok tehlike vardır.

Bu tehlikelerin farkında olan ebeveyler çocuklarının telefonlarıyla geçirdikleri zaman dilimlerinde ne tür aktiviteler içerisinde olduklarını hem bilmek hemde gerektiği yerde buna müdahale edebilmek isterler.

İşte bu amaçla hazırlanmış casus telefon dinleme programları mevcuttur, bu yazılımlar sayesinde aileler hem çocukların telefonlarındaki online aktivitelerden  anında haberdar olabilir hemde telefonlarıyla kimlerle konustuklarını, her an nerede olduklarını, hangi web sitelerini dolaştıklarını, internette kimlerle neler yazıştıklarına kadar herşeyi anında öğrenebilmektedirler. İstenildiğinde ise aileler tarafından bu yazılımlar sayesinde telefona uzaktan gerekli ayarlar yüklenerek o telefon ile girilen websitelerine, konuşulan kişilere, istenilmeyen aramalara ve daha bir çok şeye bloke veya sınır koyulabilmektedir. Çocuklarının güvenliklerini her şeyden önde tutan ailelerin ozellikle işlerine yarayacağını düşündüğümüz bu cep telefonu uzaktan izleme yazılımları hakkında söyle bir araştırma yaptığımızda karşımıza çıkan en kapsamlı yazılımlardan bir tanesi Phonesheriff telefon takip yazılımı dır.

Phonesheriff telefon takip programı yazılımı internet üzerinden satın alınıp cep telefonlarına anında yuklenebilen bir yazılımdır ve yüklendikleri telefonda gizli olarak arka planda sessizce çalışan programlardandır. Dolayısıyla bu programın yüklendiği bir telefon uzaktan bilgisayar üzerinden güncel bir sekilde takip edilebilir, gerektiği durumlarda telefona uzaktan yukarıda da belittiğimiz ayarlar atanabilir ve o telefonla yapılan her türlü işlem uzaktan takip edilebilmektedir. Phonesheriff programı şuanda dünya genelinde en çok satan çocuk cep telefonu takip yazılımlarının başında gelmektedir.
Phonesheriff yazılımı hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder