CASUS TELEFON

Casus telefon veya diğer bir deyişle casus telefon yazılımı hangi terim daha doğru diyorsanız aslında ikiside kendi içierisinde doğru anlamlar ifade ediyor diyebiliriz. Bu yazılızda sizlere casus telefon nedir casus yazılım nedir ve casus yazılımların hangi telefon modellerinde kullanılabileceği ayrıca dünya genelinde en çok tercih edilen ve dolayısıylada en popüler olan casus telefon yazılımları hakkında genel bir bilgilendirme yapmayı uygun gördük.
Mobil cihazlarda yani buna cep telefonları tabletler taşınabilir bilgisayarla ve hatta masaüstü bilgisayarlarda dahil kullanılabilecek casus yazılımları, casus program ları inceleyeceğimiz bu yazı sayesinde zaman ve para tasarrufu sağlamanızı amaçlıyoruz. 

En iyi telefon casus takip programı hangisi?

İster casus telefon yazılımları nasıl kullanacağınızla alakalı, ister nereden alacağınızla alakalı bilgiler arıyor olun, bu yazımız size aklınıza gelen belli başlı soruları cevaplamanızda yardımcı olacak. Konunun anlatımına geçmeden, böyle yazılımların ve program ların kullanımına ilişkin hukuki konulara şöyle bir göz atalım:

Yasal Koşullar

Mobil telefon larda takip yazılımı kullanmak tamamen hukuka uygun durumlarda olduğu sürece problem yoktur. Yeter ki bunu hukuka uygun kılan şartlar gerçekleşiyor olsun. Bunun için;
 • Kullanıcı izlenecek telefonun sahibi olmalı veya izlenen/dinleme yapılan telefon a casus yazılımları kurmak için gereken yasal yetkiye sahip olmalıdır.
 • Cihazın izlendiğini/dinleme yapıldığını cihazın yetişkin kullanıcılarına bildirmekle yükümlüsünüz.
 • Yetişkin olmayan bir kişiyi dahi siz onun ebeveynni olmadığınız sürece yani kişi yasal olarak sizin himayenizde olan (yani sizin reşit olmayan çocuklarınız olmadığı sürece) bir çocuk olmadığı sürece yasal olarak takip edemessiniz.
 • Daha detaylı yasal zorunlulukların açıklaması için bir hukuk bürosuna başvurmak ve bilgi almak yazılım kullanıcısının sorumluluğunda olan bir durumdur. Yazılımı yasal koşullarda satan satıcı için her hangi bir yükümlülük bulunmamaktadır.
Doğal olarak, başka birinin telefon unu o kişinin izni olmadan takibe almak ve dinlemek her ülkede olduğu gibi Türkiye dede yasalara aykırıdır. 
Hukuk çerçevesinde kalmak adına bu tür takip yazılımları iki şekilde kullanabilirsiniz:
 • Kendi reşit olmayan çocuklarınızın mobil telefonlarını izleyebilirsiniz.
 • Şirketinizin çalışanlarının kullandığı cep telefonlarını, sadece onlara haber vererek ve yazılı yasal izinlerini alarak izleyebilirsiniz.

Cep telefon casus program nedir?

Basit olarak, akıllı telefon a veya başka bir akıllı cihaza (iPad) kurulduğunda cihazda gerçekleşen bütün eylemleri kayıt altına alıp, kullanıcının onayı gerekmeden sunucuya iletebilen yazılımlara casus yazılım denir. Eğer takip yazılımlarla daha önce karşılaşmadıysanız, size özelliklerinin oldukça kabiliyetli olduğunu, takip ve dinleme işini oldukça ilerlettiklerini söyleyebiliriz. İlgili alandaki en iyi program lar oldukça detaylı ve kolay takip ve dinleme yapabilmektedir.
Eğer casus yazılımlara tamamen yabancıysanız, sektörün en iyi yazılımları mSpy, Flexispy ve Xmobile Pro olarak sıralayabiliriz. Her yazılımın kendine özgü özellikleri, fiyat politikaları mevcuttur. Hepsi temelde aynı belli başlı özellikleri sunmaktadır. Bunlardan birkaçı: metin mesaj takibi, e-posta takibi, internet geçmişi takibi, arama kaydı, dinleme ve GPS konum takibi gibi özelliklerdir. Takip özellikleri çoğu yazılımda en ucuz planlarda bile standart olarak sunulmaktadır.
Takip yazılımları aynı zamanda daha detaylı takip ve dinleme yapmaya fırsat veren gelişmiş özellikler de sunmaktadır. Bunlardan bazıları ise arama kaydı, telefon dinleme, WhatsApp, Skype, Viber gibi sohbet servislerini izleme, sosyal ağları takibi, ortam kaydı ve hedef cihazın uzaktan kontrol edilmesi gibidir. İyi casus takip ve dinleme program ları sürekli olarak daha gelişmiş özellikler sunarak, birbirleriyle yarışmaktadır.
Sizlere web sitemiz olarak önerebileceğimiz en kapsamlı özellikler içeren yazılımlar sırasıyla aşağıdaki gibidir.

 1. Xmobile Pro 10 üzerinden 9 puan
 2. Flexispy        10 üzerinden 9 puan
 3. Mspy             10 üzerinden 9 puan


Başka ne gerekli ona bakalım

Cep telefon takip programı sadece akıllı telefon larda çalışır – telefon un internet bağlantısı olması gereklidir. İzlemek istediğiniz telefon un internet erişiminin olması zorunludur. İnternet erişiminin sürekli olması daha iyidir ancak takip yazılımlar kısıtlı internet erişimlerinde veya kablosuz bağlantı aracılığıyla bağlanıldığında da takip işlevini yerine getirebilmektedir. Veri kayıtları, diğer tüm raporlar hedef telefon internet bağlantısını açtığında gönderilmeye başlanır. Ancak telefon internete uzun süre bağlanmıyorsa, takip yazılımları da doğal olarak takip işlevini yerine getiremezler.
İkinci bir konu ise GSM şirketi. Takip yazılımları HER ülkede, her GSM şirketiyle çalışabilirler – yeterki internet bağlantısı olsun. Burada dikkate alınması gereken konu, casus yazılımın hedef cihazı destekleyip desteklemediğidir. Bunun için yazılımı sunan firmanın web sitesini kontrol edebilirsiniz.

Tam Olarak Nasıl Çalışıyor?

Söz konusu soruyu kafanızda netleştirirsek, bazı gereksinimlerin yazılımın iyi çalışması için neden gerekli olduğunu da anlayacaksınız.
Çalışma prensibi şöyledir:
 • Hedef cep telefon una casus yazılım yüklenir.
 • İzlenen bütün aktiviteler kayıt altına alınır, casus yazılımı sunan şirkete internet bağlantısı aracılığıyla gönderilir.
 • Şifreyle hesabınıza giriş yaparak raporları görüntülersiniz – yine internet bağlantısı aracılığıyla dünyanın her yerinden her zaman yapılabilir.

Casus Yazılım Uzaktan Yüklenebilir mi?

Casus telefon programı hedefteki telefon a fiziksel erişim olmadan yüklenemez. Bu konudaki karışıklığın nedeni uzaktan da yüklenebildiğini iddia eden bazı yazılım üreticileridir. Ancak takip yazılımlarının hiçbiri maalesef uzaktan, telefon a fiziki erişim sağlanmadan yükleme yapamaz.
Böyle programlardan alırsanız, hem paranızı kaybeder hem de işe yaramayan bir ürüne boşuna para vermiş olursunuz. Bir cep telefon unu izlemenin tek yolu hedef cihazda casus yazılımı bizzat yüklemektir – hedef cep telefon una en azından birkaç dakikalığına erişiminizin olması gerekir. Burada istisnai bir yazılım maalesef bulunmamaktadır. Eğer telefon şifreyle açılıyorsa ya da ekran kilidi şifre gerektiriyorsa bunu da bilmeniz lazımdır.

Cep Telefon Casus Yazılımını Güvenle Satın Almak

Buraya kadar devam ettiniz, nasıl çalıştığını öğrendiniz; nasıl yükleneceği konusunda fikir edindiniz. Şimdi sıra ihtiyaçlarınız için kaliteli bir casus yazılımı seçmeye geldi. Daha da önemlisi, çalışan bir yazılım bulmanız, soyguna uğramış gibi hissetmemenizi sağlayacak bir yazılım edinmeniz.
Eğer daha önce hiç araştırma yapmadıysanız, çok zorlanacağınız kısım satınalma – size yardım etmek için hazırlanan bizim kılavuz var neyse ki! Güvenle satın almanız için yapmanız gereken enine boyuna bir araştırma yapmak. Böylelikle sahte ve düşük kalite program lardan uzak durabilirsiniz. Yazılımı geliştiren şirketin geçmişinden, geliştirdikleri yazılımın performansına her şeyi detaylıca değerlendirmeniz gerekir.

İhtiyaçlarınızı Karşılayacak En İyi Takip Yazılımı Seçin

İnsanlar için en iyi  cep telefon casus yazılım seçmek bir takıntı haline gelebilir. Bu konuda herkesin kendi düşüncesi vardır ancak önemli olan şey ihtiyaçlarınıza göre olanı seçmektir.
 Sağlıklı karar verebilmek için telefon takip yazılımları değerlendirirken aşağıdakilere dikkat edin:
 • Takip etmeye hedeflediğiniz cihazı destekliyor mu?
 • İzleme ve dinleme ihtiyaçlarınızı karşılıyor mu?
 • Bütçenize uygun mu?
Bunun daha kısa bir yolu yok; bütün telefon casus program lara biraz daha detaylı bakmanız lazım.

Tavsiye Ettiğimiz Telefon Casus Yazılım Program ları

Burada sıralanan program lar sektörde geliştirilen bütün casus yazılımlar değil elbette – diğer program lar da mevcut. Burada sıraladıklarımız deneyip test ederek rahatlıkla tavsiye edebileceğimiz program lardır.
Lütfen daha derinlemesine araştırma yapmakla ilgili söylediklerimizi unutmayın – bizim söylediklerimize bağlı kalmak zorunda değilsiniz, kendiniz araştırın kendiniz görün!

Cep Telefon una Takip Yazılımı Nasıl Yüklenir

Öğrenme ile değerlendirme süreçlerini geçtiniz, almak istediğiniz yazılımı seçtiniz. Şimdi yapmanız gereken yazılımı satın alıp hedef cihaza kurmak. Kurulum kısmı oldukça önemli çünkü sorunların çoğu yazılımın doğru biçimde kurulmamasından kaynaklanmaktadır. Aşamaları şöyle sıraya koymamız mümkün:
Basit versiyon –
 • Takip ve Dinleme Yazılımı dikkatle seçin
 • Gereken uygun paketi satın alın
 • Bir e-postanıza bir indirme bağlantısını alacaksınız
 • Hedef cihaza casus yazılımı indirin ve kurun
 • Seçenekleri ile ayarları yapılandırın
 • Telefon u yeniden açın
 • Çevrimiçi Panelinize giriş yaparak raporları görüntüleyin
Kolay görünüyor değil mi? – çoğu zaman zaten çok kolay. Telefon casus yazılımı sunan şirketin yönergelerini harfiyen uygulamanız gerekmektedir. Eğer takip program ları ilk defa kullanıyorsanız acele etmemek muhtemelen iyi bir fikir olacaktır.

Takip Yazılımlarının Potansiyel Sorunları

Casus yazılım teknik bir üründür, bazen işler yanlış gidebilir – insanlar zaman zaman bu konuda sıkıntı yaşamaktadır. Eğer kalitesi düşük bir casus yazılım programı satın alırsanız, sorunlar hiçbir zaman çözülmeyecektir. Eğer tavsiye ettiğimiz program lara bağlı kalırsanız, en azından işler yanlış gittiğinde size yardımcı olacak muhatap bulabileceksiniz.
Çoğu problem üç ana nedenden kaynaklanmaktadır:
 1. Yanlış program veya plan seçimi – uyumluluğun önemine, telefon un desteklenip desteklenmediğine bakıyoruz.
 2. Yanlış kurulum – kurulum aşamasında yanlış yapmak çok kolaydır, özellikle de acele ederseniz.
 3. Bağlantı problemleri – her şey iyi bir internet bağlantısına bağlıdır. Eğer internet erişimi kesintiye uğrarsa, raporlama da kesintiye uğrayacaktır. Dinleme özelliği zayıf bağlantıdan dolayı çalışmayabilir.
İşteki teknolojiyi düşünün ve bir noktada sorun yaşayabileceğinizi bilin. İyi program lar kaçırılan rapor olmaması için sıkı çalışmaktadır ancak bağlantınız sizi hüsrana uğratırsa raporlamada da bazı sorunlar yaşamanız olasıdır. Tavsiye ettiğimiz telefon dinleme programları sürekli olarak izlemekte, izlediğimiz program lara ilişkin değerlendirmelerimizi güvenirlik temelinde yapmaktayız.

Yardım Almakla İlgili İpuçları

Eğer casus yazılımınızla ilgili sorunlarla karşılaşıyorsanız, yazılımın geliştiricilerinden yardım ve destek alabileceğinizi bilmek sizi rahatlatacaktır. Kimileri teknik destek sağlamakta diğerlerinden daha iyidir, bize sorarsanız bu alanda hepsinin kendini geliştireceği noktalar bulunmaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder