TELEFONLA ARKADAŞ SEVGİLİ ÇOCUK TAKİP UYGULAMARI

casus yazılım

Akıllı telefonlara özel olan kişi takibi veya şuan arkadaşım nerede azılımları ile sevdiklerinizin yerini anlık olarak haritadan izleyebilirsiniz.

Günümüzdeki Smart mobil cihazların birbirinden değişik fonksiyonlarından bir tanesi de arkadaş takip özelliği olan uygulamaları kullanabilmenize imkan vermeleridir. Piyasadaki çeşitli marka telefonlardan bazılarının default içeriklerinde zaten bulunan bu özellikler çeşitli uygulamalar ve yöntemlerle diğer akıllı telefonlarda da kullanılabilir durumdadırlar. GPS teknolojisinin’in kullanılmaya başlamasından hemen sonra devreye giren bu fonksiyon, bir zamanlar sadece belirli bazı şirketler tarafından Vodafone Ekibim Nerede, Turkcell EkipMobil, Avea Kim Nerede gibi servisler ile bünyelerindeki mevcut araçların ya da mevcut potansiyel personellerin her an nerede olduğunu tespit etmek için kullanılırken günümüzde uygulamaların ve gelişmiş mobil işletim sistemlerinin dahada yaygınlaşması ile bu teknoloji sevgililerin harita üzerinden birbirlerini takip etmesi şeklinde kullanılmaya başlandı.

Bazı Android ve iPhone uygulamaları ile bir kişinin telefonundan nerede olduğunu tespit etmek artık çok basit.


Peki bir kişinin veya arkadaşınızın nerede olduğunu nasıl öğrenebilirsiniz?
Öncelikle mevcut GPS üzerinden çalışan ve bilgi akışı sağlayan programlar ile bir kişiyi haritada izlemek istiyorsanız her iki tarafından yasal olarak bunu biliyor (bilgilendirilmiş ) olması gerekiyor. Zaten uygulamalar da uygun asal koşulları kabul ettiğinizi onaylamadan size lisans vermemektedirler. Telefon takip programı ile Sevgiliyi takip etme, kim nerede, gps üzerinden birinin yerini tespit etme, telefon takip programı olarak bilinen ve kayıp telefonu bulma, arkadaşım nerede tespit etme gibi amaçlarla kullanılan uygulamaları nasıl indireceğimiz ve nasıl kullanacağımız hakkında bilgiyi Android ve İOS yani Apple (iPhone, iPad) ürünleri için ayrı ayrı anlatacağız.Android için bir kişinin nerede olduğunu GPS ile haritadan izleme
Android işletim sistemi kullanan; Samsung, HTC, Turkcell T40, Huwai, LG, Sony Xperia gibi mobil cihazların, tabletlerin ya da telefonların harita üzerinde nerede olduklarını GPS ile takip etmek için birden fazla uygulama mevcut. Ancak bunlar içerisinde en popüleri ve güvenlisi AVAST Software. Aslında Avast bir antivirüs programı ancak içerisinde antivirüs yanında bir çok özellik barındırıyor. Bunlardan bir tanesi ise kayıp telefonunuzu harita üzerinden takip etmek amaçlı. Ancak siz başkasının telefonunu takip etmek istiyorsanız uygulamayı kişiden habersiz cihazına kurabilir ve daha sonra http://my.avast.com adresine girerek harita üzerinden takip edebilirsiniz. Uygulama tüm Android işletim sistemi kullannan cihazlarda çalışır.


Eğer birden fazla Android telefonu haritadan gizli izlemek istiyorsanız Find My Phone uygulaması tam da bu iş için. Haritada bir telefonu izlemek için Find My Phone’u telefona kurun. Uygulamaya birden fazla telefon tanımlamak mümkün. Find My Phone (Telefonum nerede) uygulamasını aşağıda ki linkten indirebilirsiniz.Sony Xperia Gps ile haritadan izleme
Bazı cihazlarda telefon takip uygulama gerektirmeden bu özelliği üzerinde taşıyorlar. Ancak genel olarak bu özellik başkasının telefonunu takip etmek amaçlı değil kayıp telefonu bulmak için geliştirilmiş bir güvenlik yazılımı. Eğer haritada nerede olduğunu görmek istediğiniz kişi Sony Xperia kullanıyorsa aşağıdaki ayarları yaparak amacınıza ulaşabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey my Xperia’ı ziyaret etmeniz yeterli. Sony Xperia’ı haritadan gps ile bu şekilde takip edebilir, mesajlarını okuyabilir dilerseniz telefonu bile kapatabilirsiniz.  my Xperia için https://myxperia.sonymobile.com adresini ziyaret edin.

HTC telefonu Gps üzerinden nerede olduğunu bulmak – izlemek
Bir süreye kadar HTC marka telefonları harita üzerinden izlemek kendi yazılımı ile mümkündü. Telefonun güvenliği için geliştirilen ve kayıp telefonu bulma amaçlı bazı güncellemeler için durdurulan özellik uzun bir süre geçmesine rağmen geri gelmedi. Onun için HTC’i haritadan izlemek için Android uygulamalarını kullanmanız gerekecek. Bunun için mobil cihazınıza yukarıda bulunan Avast ya da Find My Phone indirmeniz gerekiyor.

Samsung Galaxy S3, S4, Note ve Ace’i takip edin
Samsung telefonları haritada Gps ile nerede olduğunu izlemek için Sony de olduğu için herhangi bir uygulamaya gerek yok. Sony üzerinde zaten telefonu nerede olduğunu görebileceğiniz özellikler mevcut. Bunu yapmak için Samsung üzerinden ücretsiz bir hesap açmanız gerekiyor. Bu özelliği kullanarak sadece telefonu haritadan izlemekle kalmaz, mesajları okuyabilir, telefonu kapatabilir ve çağrıları görebilirsiniz. Ücretsiz hesabınızı oluşturduktan sonra telefonunuzdan uzaktan erişimi etkinleştirmeniz gerekiyor. Bunun için Ayarlar > Kişisel > Güvenlik yolunu izleyin ve Uzaktan Erişim kutucuğunu işaretleyin.  Daha sonra http://findmymobile.samsung.com/login.do adresini ziyaret ederek telefonun nerede olduğunu haritadan görebilirsiniz.

Başkasının iPhone’unu haritadan GPS ile izlemek 
Eğer izlemek istediğiniz kişi iPhone kullanıyorsa onu haritadan görmek çok daha kolay. Bunun için kişinin iTunes bilgilerini biliyor olmanız gerekiyor. Yapmanız gereken tek şey Apple iCloud sayfasını açmak ve Apple ID’niz ile oturum açmak. Ama öncesinde iPhone’u uzaktan takip etme özelliğini aktif etmiş olmanız gerekiyor. Bunun için telefonun ayarlar bölümünden iCloud kısmına girmeniz ve iPhone’umu bul özelliğini aktif etmeniz gerekiyor. Daha sonra Apple iCloud da  Apple ID’niz ile oturum açın ve  “Find My iPhone” bağlantısına tıklayın. Gene bu özellik sayesinde iPhone’u haritada nerede olduğunu izleyebileceğiniz gibi uzaktan kitleyebilir, mesaj gönderebilir ya da telefonu silebilirsiniz.

Önemli Not:

Tüm bu yazılımları kullanabilmeniz için yazılımların yasal kullanım koşullarını onaylamanız ve ona göre bir kullanım gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Kullanım amacınızın yasal olup olmadıgı hakkında şüpheleriniz varsa bu tür yazılımlar kullanmadan önce mutlaka bir hukuk bürosuna danışınız, yazılımların kulanım ları ile ilgili yasal sorumluluk yasalarca kullanıcıyı bağlamaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder