CASUS YAZILIM

Casus yazılım ne işe yarar? Casus yazılımlar hangi cihazlarda kullanılabilir? Casus yazılım çeşşitleri varmıdır yoksa hepsi aynımıdır? Hangi casus yazılımı hangi cihazda kullanmak daha iyi sonuç verir? şeklinde bir çok sorunuz olabilir bu yazımızda temel olarak ve kısa bir şekilde sizi aydınlatmaya çalışacağız.

Casus yazılım hem bilgisayarlar hemde telefonlar için kullanılabilen telefon takip programları, bu yazılımlar işlevsel olarak oldukça gizli modda çalışabilen ve kullanıldıkları pc veya mobil cihazda kendilerini belli etmeden işlevlerini sürdürebilen yazılımlardır. PC veya Herhangi bir Android veya IOS telefonda kolaylıkla kullanılabilirler. Casus yazılımlar dendiğinde mobil cihazlar için kullanılanlarının en bilinenleri dünya genelinde de en çok kullanılır seviyede olan flexispy ve mspy yazılımlarıdır diyebiliriz. Bunlar haricinde Xmobile Pro ve monitor minor yazılımlarıda oldukça popüler olmuş diğer yazılımlardır.

Casus yazılımlar isimlerinden de çağrışım yapıcağı üzere  yuklendikleri cihazlardanbelirli bir gizlilik içerisinde bilgi gonderimi yapan programlardır. Dolayısıylada bu yazılımları kullanmadan once mutlaka yasal kullanım koşullarını karşıladığınız dan emin olunuz. Çünkü isimleri her nekadar casus yazılım olsada bu yazılımların asıl kullanım amacı ebeveynlerin çocuklarının güvenliklerini sağlamaları içindir, dolayısıyla bunun haricindeki tum kullanımlar için ozellıkle yasal koşulları bilmeniz gerekmektedir.

Bir casus program kullanmadan once hangi yazılımın diğerine göre daha çok özellik içerdiğini kontrol etmenizde fayda vardır çünkü her yazılım özellikleri açısından aynı olmayabiliyor. Bu konuda en çok özellik barındıran yazılımları ve barındırdıkları özelliklerin listesini aşağıdaki bilgi sayfasından öğrenebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder