EN YENİ GELİN SAÇI MODELLERİ (NOSTALJİ)


Cici, gelin saçlarında doğaya ve doğala dönüş olduğunu belirterek, toplumda eskiye dönüş özlemi olduğunu, doğaya ve doğala yönelişi gözlediklerini, bunun gelin saçlarına da yansıdığını kaydetti.

Gelin saçlarında nostalji modası
Harun Cici, eskiden büyük salonlarda, çok süslü ortamlarda yapılan düğünler için artık kır bahçelerinin seçildiğine dikkati çekerek "Yaşamın her alanında bu özlemin yansımalarını görüyorsunuz. Yediklerimizden, giydiklerimize kadar her şeyin organik olmasına dikkat eder olduk. Kuaförler de toplumsal gelişmeleri gözler. Bu gözlemlerimizi, salona gelen gelinlerin de talebiyle birleştirdiğimizde, nostaljik gelin saçları çıktı ortaya. Bu yıl düğün törenlerinde nostaljik gelinler göreceksiniz" diye konuştu.
Gelin saçlarında model olarak "topuz" şeklin öne çıktığını vurgulayan Cici, saçın doğal renginin korunduğu, modelin doğal aksesuarlarla tamamlandığını anlatarak, "Bu yıl gelin saçlarında 1940-1960 yılları arasındaki saç modeli moda. Nostalji yaşanıyor, hem şeklinde, hem aksesuarlarda. Toplu saçlar ağırlıkta. Zaten salık saç yerine toplu saç seçimi, gelin için doğru tercih. Çünkü, gelin gelinlikle bütünleşir. Salık saçlar gelinliği kapatabiliyor. Bu yıl gelinler Türk filmlerini hatırlatacak. Saçın doğal rengini bozmadan topuz uyguluyoruz. Topuzu da, yapay çiçekler yerine gerçek çiçeklerle süslüyoruz. Gelinin doğal güzelliğini ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Düğünler de bahçe gibi doğal alanlarda yapıldığı için gelinin doğal olması gerekiyor."

Gelin saçlarında nostalji modası


Gelin saçlarında nostalji modası


Gelin saçlarında nostalji modasıGelin saçlarında nostalji modasıGelin saçlarında nostalji modasıGelin saçlarında nostalji modasıGelin saçlarında nostalji modasıGelin saçlarında nostalji modasıGelin saçlarında nostalji modası

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder